| mamarutza12 a întrebat:

Credeti ca daca spuneti dupa o intrebare ca dati funda, acest lucru are vreun impact asupra numarului de raspunsuri si asupra calitatii lor?
ce parere aveti despre ccei care cer fundita? credeti ca unii ajuta doar pentru fundita?

vreau pareri.

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

Eu am observat ca foarte multi scriu "funda" la inceputul sau la sfarsitul mesajului pentru a momi. Uneori merge, alteori nu.
Pentru mine nu conteaza, daca am idee despre ce intreaba omul, imi dau cu parerea, poate-l ajuta. Dar am observat ca unii sunt de-a dreptul disperati dupa fundita, si imediat dupa ce raspund (de regula mai scriu si ceva scurt, maxim doua randuri) baga un "fundita, plzzz?". Mie mi se par penibili, de parca le-ar folosi la ceva in viata fundele de pe acest site.
Da e frumos sa vezi ca ai primit o funda pentru ca ai dat cel mai bun raspuns, eu una ma simt bine ca am putut lumina pe cineva; dar ajung sa cred ca unii altii chiar se lauda cu funditele lor primite, uneori, pe nedrept - zic asta pentru ca am vazut multe raspunsuri gresite sau incomplete care au primit fundita doar pentru ca au cerut.
Eu una nu pun intrebari, dar daca as pune, as da funda cui merita si as mesaj celorlalti care au fost de ajutor (nu si cersetorilor), ca pana la urma si gestul conteaza, asa ca merita si ei apreciati printr-un simplu "multumesc".

4 răspunsuri:
| Bellabelutsag a răspuns:

Da unii aproape toti ajuta pentru fundita nu stiu cu ce ii ajuta probabil sa ajunfa TPUEXPERT e fhain sa fi TPUEXPERT si de asta trebuie ca sa lucrezi din grei sa dai cat mai multe raspunsurihappy

| Bellatris a răspuns:

Da, multi dintre cei care isi fac cont aici vor sa faca o impresie buna si considera ca trebuie sa aiba cat mai multe fundite. Astfel unii ajung sa raspunda la intrebari precum "Ce culoare au ochii mei?", "Ce numar port la pantof?", "Ce varsta aveti?" sau "Care este culoarea mea preferata?", iar dupa ce spun un raspuns la nimereala intreaba daca pot primi fundita. Adica sa fim seriosi, ce ajutor este acesta?

| Valenttina a răspuns:

Pai scopul este sa iti aduni cat mai multe funde. Dar de ex eu cer funda asa.thinking scopul meu e sa ajut cu raspunsurile mele.In gereral cum ai zis tu, dupa un text daca adaugi funda, ai mai multe raspunsuri

| majo a răspuns:

Eu iti spun sincer si drept ca unii numai pentru asta doresc sa ajute dar tu le dai funda doar daca vrei nu daca teo cer ei. Dar eu cred ca are pentru ca numai pentru asta vor sa ajute ca sa le dai funda dar de fapt lor nu le pasa. Sper ca te-am ajutat si am facut-o cu mare placere!