| DaFrateEuSunt a întrebat:

Cum raportez pe cineva care m-a injurat pe TPU, trimitandu-mi mesaj

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Scrie-i adminului aici si nu uita sa atasezi si o imagine cu mesajul injurios:

https://www.tpu.ro/contact

Imaginea cu mesajul injurios poate fii salvata pe imgur.com si tu doar pune linkul pozei/imaginii, in emailul de raportare.

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mesajele private nu sunt verificate de admine. Poți să îl blochezi.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Faci un print-screen cu mesajul primit și il trimiti, fie la contact, fie aici: https://www.tpu.ro/utilizator/tpu
Cine e? Știu că e pe aici, unul de 70+, care face din astea, iar după, imediat te blochează. Cere individului ce nu are...

PS. Șterge-l din lista de prieteni.

| DaFrateEuSunt explică (pentru floresdemayo):

Nu il am la prieteni si nu are 70 de ani 100%
e unul Laurentziu1234 parca si s-a ofensat putin cred

| floresdemayo a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Atunci, e mai bine să iti modifici setarile din cont, pentru a primi mesaje doar de la cei din lista ta de prieteni.

| DaFrateEuSunt explică (pentru floresdemayo):

Nu cred ca o sa fac asta pentru ca e mai bine sa ii raportezi pe cei ca el, iar ei sa fie sanctionati

| floresdemayo a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Nu vor fi sanctionati, ci (poate!) doar mustrați cu blândete, incat isi permit s-o comită din nou, dar cu altii. Ori, poate tine și de "statutul" userului pe site... Culmea e că cel de care iti ziceam a fost de atatea ori nominalizat si pentru titlul de userul anului.
Individul respectiv a jignit si pe altii in privat, si apoi ii bloca automat. Asta e tehnica lui. Arunca cu gunoi și fuge, ca un laș. happy

| sabin89 a răspuns (pentru floresdemayo):

În general profesorii de fizică se poartă aşa. E adevărat că mai sunt şi excepţii. Iohanis, de exemplu, e un tip manierat happy

| floresdemayo a răspuns (pentru sabin89):

Cel la care făceam referire, nu e profesor! Nu l-ar fi dus capul.
Măcar, sesizarea fetei a fost rezolvată. Probabil că ar fi rămas nerezolvată, dacă ar fi reclamat acelasi user, ca mine.

| sabin89 a răspuns (pentru floresdemayo):

Credeam că numai sadrian e septuagenar pe aici. Se vede că m-am înşelat.

| floresdemayo a răspuns (pentru sabin89):

Nicidecum! Sadrian e un domn pe lângă ăla.

| sabin89 a răspuns (pentru floresdemayo):

A,a... Ai dreptate, mai sunt. Acum îmi vine în minte unul care zicea că a lucrat în armată, ceva general sau cam aşa. Sau, dacă nu mă înşel, chiar ministru (al Forţelor Armate). Şi or mai fi şi alţii.
P.s. Tu erai chiar ultimul user la care să mă gândesc că ar putea primi un "ignore".

| floresdemayo a răspuns (pentru sabin89):

Crezi că îmi pasă de ignorul cuiva? Unii așa procedează, dacă le contrazici principiile.
Ce mi se pare nedrept e că sanctiunile nu se aplică pentru toti la fel, când fac aceeasi greseală, ci selectiv.

A trecut, nu mai contează.