| anonim_4396 a întrebat:

Dacă scrii cuvinte greșite atunci când pui o întrebare, îți apare :
" Daca postezi in mod repetat intrebari sau raspunsuri cu greseli de scriere, risti sa ai contul suspendat sau anulat. " Oare la câte "greșeli de scriere" vor avea useri ca raymusic, care la fiecare propoziție are greșeli, contul suspendat/anulat?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Amândouă știm bine că acel "risti sa ai contul suspendat sau anulat" este doar de formă.
De fapt, "riști" e cheia. Riști și să-ți șteargă roboțelul contul din greșeală, riști și să pice un meteorit fix pe casa ta, riști și să nu mai existe TPU de mâine... Sunt mulți de "riști", dar asta nu înseamnă că se va și întâmpla.

P.S. Dacă e să crezi tot ce se spune, atunci și Zâna Măseluță există.
Apropo, Crăciun fericit!

13 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Nu o să fie niciodată contul anulat.Scrie aşa ca să fie scris.
Sărbători fericite!

| Flav a răspuns:

Simt invidie si rautate.

| aliceinchains a răspuns (pentru Flav):

Știu, îs rea, asta e, dar de ce invidie? Pentru ce?

| MidnightLady a răspuns:

Ascult-o pe Noname, ca ea stie mai bine. Si eu banuiam ca aici aproape tot e de forma, dar acum, ca am primit confirmarea ei, sunt chiar sigura.
PS: in afara de banuieli mai am si o curiozitate: oare dl Tenita o fi iesit vreodata in provincie? Ca nu prea inteleg de ce nu ma lasa sa folosesc pe site-ul dumisale anumite regionalisme.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru MidnightLady):

Ei, nu, ca esti chiar culmea! Robotelul ala e facut in ciuda gramaticii si a limbii romane literare si tu mai vrei sa stie si regionalisme!
Iti amintesti de replica aia epica din "Actorul si salbaticii": "monsieur scriem, monsieur zâşim"? Cam asa si cu robotelul.

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Na ca i-a scapat porumbelu' lu' Noname.

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Gresit. Replica robotzelului este "monsieur scriem, monsie-ur zîșim". Pentru ca robotzelul a auzit de cratima si tine mortis s-o foloseasca laughing

| MidnightLady a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Pai nu, ca pe mine ma enerveaza ca le stie numa' pă alea dă capitala. La dracu', nu ne-am putut naste toti in Bucuresti, da' sa ne lase sa ne exprimam asa cum stim si putem.
Daca scriu ca paharul cu Jim Beam e pă masa, da' eu n-am mai baut dă doua luni, ii totu' bine. Si daca mai zic ca dau cu pumnu' pana cade paharul dupe masa, iar ii bine. No vezi?

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Eu sunt bucuresteanca, sunt net superioara tie din punct de vedere al limbajului deci smug.

| MidnightLady a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci da. Imi esti net superioara, da' egala lu' robotica asta. Sau il surclasezi si pe el? Din punt de vedere robocopial, zic.

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Macar nu sunt un robot. Nu cred ca par. Nu-i asa?

| stejara2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fim seriosi! Poti fi de oriunde, daca nu stii sa scrii si sa vorbesti romaneste tot degeaba esti din Bucuresti!

| monstrulet a răspuns:

In secunda doi ar trebui, banuiesc.