| anonim_4396 a întrebat:

Daca un user aici te-a injurat si apoi te-a ignorat, ce trebuie de facut? Vreau sa ma razbun

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Captura de ecran trimisa la administrator.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să tot vrei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intri pe Softpedia.

| Mosotti a răspuns:

Si eu sunt putin razbunator, recunosc, dar dat fiind regulile de aici, o sa-ti zic ce sa faci, nu faci nimic!
Asta e. Ca daca faci, o sa-ti iei suspendare.

Asa ca aia este.

| LPCTSTR a răspuns:

Https://www.tpu.ro/contact
Pui linkul cu profilul, linkul cu dovezile [sperand, totodata, ca nu i-ai raspuns cu aceeasi moneda inainte, acolo sau prin alte parti] si astepti raspunsul.
Eventual utilizatorul va fi avertizat.

| Sn4k3 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/contact
Alegi reclamare alti utilizatori la tipul problemei.

| Lioana a răspuns:

Roaga pe cineva sa-l raporteze daca te-a injurat printr-un raspuns dat aici pe site, ca tu nu poti face asta daca te ignora. Administratorii site-ului vor analiza situatia si il vor penaliza daca e cazul.

| Mosotti a răspuns (pentru Lioana):

Stiu ce vrea el si are dreptate, dar nu poate face nimic ca-si ia pedeapsa.
De aia si exista multi nesimtiti, ca moderatorii nu fac fata la toti, nu se da voie ca si userul victima sa-l puna la punct pe agresor.

Daca eram sef de forum, facem o arie speciala de razboi intre oricine si oricine, sa ziceti acolo ce vreti si contra cui vreti.
Dar doar acolo! In alta parte iei penalizare.
Si o bagam la aria "Sanatate", si explicam si de ce s-a facut aria aia.

Iar pe privat, dupa dovezile prezentate, care e vinovatul nu mai poate da ignore victimei, victima va putea sa-l bubuie pe privat pe agresor 10 zile cum vrea, si dupa 10 zile il suspendam si eu ca admin pe agresor.
Si sa vedem care mai face apoi.

Exista si in germana vorba "Die Rache ist Suss", razbunarea e dulce, face bine la psihic de multe ori.
Aia cu ca e arma prostului e vrajeala, face mult rau sa nu lasi omul sa se descarce, bine, in anumite limite.
E in firea umana sa pedepsesti pe cineva care ti-a facut rau.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns:

Vrei sa te razbuni? Pentru ce? Sa arati ca a vut dreptate cand ti-a dat "ignor"? Dovedesti ca nu esti mai bun decat el, din contra.

| IceRope a răspuns:

Ce treabă are prostia asta cu secțiunea Tehnologie?

| anonim_4396 explică (pentru IceRope):

Taci, daca nu vrei sa raspunzi, lasa-ma in pace si cautati de treaba

| NisipLaMare a răspuns:

Ii dai report apoi cred ca vor urma consecintele Administrative.

| SelenaTpu a răspuns:

Răzbunarea e arma proatului

| SamsungElectronics a răspuns:

Salut!

Dăi pace, nu te răzbuna, dacă atât îi poate capu, nu ai la ce te aștepta.