| Misterrrioasa a întrebat:

De ce nu primes email-ul de confirmare? L-am tot trimis si retrimis dar nu s-a intamplat nimic. Astept de cateva zile si imi tot verific email-ul dar nu primesc nimic. Stie careva care ar fi problema sau... si voua vi s-a intamplat asa?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi trebuit să primeşti un e-mail de confirmare a contului ( trimis "instant" de serverul TPU )!

Teoretic, trebuie să îţi accesezi contul de e-mail cu care te-ai înscris pe TPU şi acolo ai un link de confirmare ( dai click pe el, NU trebuie să trimiţi nici un mesaj )!

Verifică şi în folderul de "Spam"...

"15. De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15

Dacă, totuşi, nu reuşeşti să găseşti/primeşti acel e-mail, atunci trimiţi un mesaj din secţiunea "Contact" - colţul dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

| Misterrrioasa explică (pentru bursuc001):

Multumescwinking Am sa incerc big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru Misterrrioasa):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/
Verifica datele tale, salveaza si retinite email-ul, daca nu trimite un mesaj adminilor la contact
http://www.tpu.ro/contact
Verifica si casuta de spam.
O zi frumoasa sa ai:)

| dragosbogdan001 a răspuns:

Da, si mie mi s-a intamplat asa. Am asteptat cateva luni dar l-am primit laughing Trimite problema la "contact".

| Misterrrioasa explică (pentru dragosbogdan001):

Am trimis si inca nimic. Ce sa mai fac? Sa ma apuc sa-i injur? Poate atunci ma baga mai repede in seama laughing

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Misterrrioasa):

Mai asteapta... Si eu m-am mirat cand, in ziua in care nu mai aveam nicio speranta si ma gandeam sa-mi fac alt cont, m-am trezit cu un e-mail: "confirma inregistrarea pe TPU". Dar a durat...

| mont a răspuns:

In directorul spam ai verificat?

| Alexxanndru a răspuns:

Email de confirmare de la ce? straight face Precizati si voi mai oameni buni. straight face