| WhatheWow a întrebat:

De ce permit admininistratorii site-ului schimbarea totală a conținutului unei întrebări chiar și după ce a primit răspunsuri?
Voi credeți că așa ceva e normal?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Utilizatorul respectiv a abuzat; s-a lasat oasfel de optiune pentru a edita eventualalele greseli
dar ma intreb daca poate fi depisatat daca a trecut intrebarea ca anomin;

14 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Eu cred ca utizatorul a editat intrebarea, iar adminii nu au apucat sa observe;
Acuma ori dai raport pe intrebare(daca esti senior) ori trimiti direct linkul adminilor.

| WhatheWow explică (pentru Fatamuntilor):

Am trimis deja un mesaj însă eu întrebam de ce se lasă o astfel de opțiune de moment ce cineva deja a răspuns?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru WhatheWow):

Utilizatorul respectiv a abuzat; s-a lasat oasfel de optiune pentru a edita eventualalele greseli
dar ma intreb daca poate fi depisatat daca a trecut intrebarea ca anomin;

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu mai degraba as interzice posibiliatea de a trece intrebarea ca anomim.Adica utiliztorul pune o intrebarea, i se raspunde. apoi editeza ( bineintes jigneste) apoi o trece ca anonim.
Dar as vrea sa stiu daca poate fi depistat asfel de utilizator.Ca in ultimile 2-3 zile am citit asfel de intrebari.

| WhatheWow explică:

Ai dreptate! Eu blocasem un prieten ( din greșeală ) să-mi mai trimită mesaje pe privat și cum nu există opțiunea de a-l debloca, am trimis un mesaj adminilor. Știi ce răspuns am primit? surprise Că nu se mai poate debloca! ( scurt )
Adică...prietene ( eu nu ) dar "trăim în România și asta ne ocupă tot timpul!"

| LeMousiqe a răspuns:

Trimite un mesaj la contact, cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca se mentine ideea principala.

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Greșești prietene! N-are nici o legătură cu conținutul anterior.
Utilizatorul " François" a pus la Știință și Filosofie următoarea întrebare : " Care sunt doctrinele lui Saint Simon? " și după ce am răspuns, uite ce schimbare a făcut :
http://www.tpu.ro/......s-un-link/

Deci?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Ia trimite-mi o cerere sa putem vb in privat ca vad ca nu accepti mesajele.Nu conteaza varsta sau cine esti.ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exagerezi si tu. E normal ca oricine sa-si poata edita postarile. Acum nu da vina pe admini ca orice utilizator isi poate edita postarea. Daca vrei sa te iei de admini macar reproseaza faptul ca orice utilizator Senior poate raporta! Asta e mai nasol. Hai, gata, incheiem stirile de la ora 19:00. E trecut de 20:30. A inceput film. laughing

Raporteaza intrebarea, o raportez si eu, poate si X sau Y si gata!

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

"E normal ca oricine să-și poată edita răspunsurile!" În halul ăsta? laughing Hai că m-ai făcut să râd!
Mulțumesc mult și vezi să nu pierzi știrile! O seară faină!

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Stiu ca te deranjeaza ce ai patit. Dar acum gandeste-te ca cineva vrea sa-si editeze intrebarea pentru ca a uitat sa adauge ceva, facand-o mai usor de inteles, eu stiu...acum ca se trezeste un dement si-si bate joc, asta e! Shit happens! Ii raportam intrebarea si gata.

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Există opțiunea prin care poți să postezi mai multe detalii ulterioare fără a schimba conținutul întrebării iar criteriul după care a fost lăsată o astfel de opțiune a fost probabil, corectarea greșelilor gramaticale. Oricum, îţi mulțumesc pentru răspunsuri!

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Si asta, in orice caz, nu poti blama administratia pentru asemenea functionalitati ale TPU. Ti-am zis, functia de raportare e mai problematica! Cat despre utilizatorul care te-a deranjat adineauri, i s-a dus postarea! Imi pare rau pentru timpul tau consumat pentru el.
Apropo, nu incerca sa-i critici prea mult, de admini zic. Nu prea suporta critica, chiar daca e pertinenta sau macar constructiva. Mai ales categoria asta e cea mai cenzurata de ei.

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Știu dragule și ăsta e și motivul pentru care am postat întrebarea aici iar ignoranța nu rezolvă problemele. Nu mă deranjează așa de tare că un "gibon" a primit creier în urma unui mic "photoshop" și a crezut că-l și poate folosi. laughing
Opțiunea lăsată la îndemâna oricărui "gibon" despre care vorbeam și felul în care poate fi jonglată; la asta mă refer iar aici doar adminii pot face ceva.