| 211wasgnij a întrebat:

De ce postarea unui link(nu vorbim de piraterie sau site porno) aici generează un rezultat nul?
Să fim înțeleși: am postat ca răspuns la niște întrebări linkuri care aveau ca și conținut subiectul tratat în acel topic.
Scuzați categoria, m-am tot uitat și nu există acea în care ar intra nedumerirea mea: "Întrebări la care nu se poate răspunde pertinent".
Poate ștabii cu state vechi de plată au habar de ce vorbesc și nu se vor sfii la colț de stradă să mă bârfească.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Problema e că roboțelul corectează greșelile/"greșelile" inclusiv în link-uri, făcându-le inaccesibile.
De multe ori sunt nevoită să specific în paranteză ce trebuie modificat la loc, ca acesta să redevină un link bun.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca robotelul TPU nu este setat tocmai bine, respectiv nu face distinctie intre link-uri catre continut liber si gratuit si cele catre continut a carui folosire constituie piraterie (incalcare a drepturilor de autor), aceasta fiind singura explicatie logica. Mi s-a intamplat si mie, chiar cand am postat link-uri catre acte normative ori continut gratuit, ca sa apara trebuie sa dai clic pe optiunea ca este legal(nu mai tin minte cum suna exact). Numai bine!

| TPU.ro a răspuns:

La ce te referi cand spui ca postarea unui link genereaza un rezultat nul. Asteptam mai multe detalii din partea ta pe contact@TPU.ro

Alexandra - TPU

| 211wasgnij explică (pentru TPU.ro):

Vreau aici de fata cu ceilalti. Explica-mi, domnisoara, am dat raspuns pe site-ul vostru la o intrebare, nu mai conteaza, un link:
http://www.mobime.ro/......smote.aspx
Am incercat sa-l accesez sa vad daca-i bun si culmea el ma trimite in alt loc:
http://www.mobime.ro/Default.aspx.

Sunteti buni, nu neg nimic dar abundati in erori si dereglari, precizez ca nu e prima oara cand patesc acest lucru.

| TPU.ro a răspuns (pentru 211wasgnij):

Lucram acum la un sistem prin care link-urile sa nu se mai modifice pentru a scapa de asemenea incoveniente.

Alexandra - TPU