| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele întrebări mi se șterg fără motiv?
Adică nu încalcă regulamentu acestui site.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De unde ai tras concluzia că se şterg?
Le-ai regăsit în secţiunea "Postari sterse de Admin" din grila portocalie/stânga?

Dacă DA, atunci înseamnă că au fost raportate deoarece încălcau Regulamentul TPU - vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Eventual, dacă doreşti un răspuns de la Admine, poţi solicita "Reanalizarea" folosind opţiunea existentă la fiecare postare ştearsă.
În acel caz, vei primi un e-mail de la Admine, în care ţi se va explica de ce s-a şters postarea...

Toate cele bune.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru bursuc001):

Eu nu as fi atat de sigur ca dispar doar intrebarile/postarile care incalca regulamentul TPU.

http://www.tpu.ro/......-are-un_1/

Uite un exemplu de intrebare pe care a trebuit sa o repostez dupa ce mi-a fost stearsa. Am facut cerere de reanalizare la care nu mi s-a raspuns nici pana in ziua de astazi. Imi explici si mie te rog frums (sau daca nu tu poate imi explica chiar cele doua administratore) care este motivul pentru care aceasta intrebare trebuia sa dispara? Cu ce a incalcat regulamentul TPU?

| TPU.ro a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Colega mea Cristina ti-a raspuns la cererea de reanalizare pe 21 martie.
Intrebarea ta a fost stearsa dupa ce a fost raportata de comunitate. Ai postat de mai multe ori acelasi continut.

Alexandra - TPU

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru TPU.ro):

Sunt zeci de mii de useri care posteaza de 7 ori aceeasi intrebare (nu de doua ori) si nimeni nu le sterge intrebarile. Pobabil ca eu sunt o prioritate ceea ce ma face sa ma simt mandru.
In alta ordine de idei intrebarea mea nu primise raspunsuri utile asa ca am simti nevoia sa o repostez la o categorie la care as fi putut fi ajutat (dar se pare ca nici acolo nu am gasit raspunsul). In loc sa stergeti intrebari care solicita ajutorul mai bine ati gasi o modalitate ca intrebarile care chiar merita sa fie o prioritate. Pentru ca intrebarile recomandate sunt deseori tampite, deci nu asta este solutia. Si nici nu ma intereseaza ce solutie gasiti fiindca nu sunt platit sa fac strategii in locul vostru dar macar lasati userii sa se descurce asa cum pot (atata vreme cat nu jignesc pe nimeni) daca voi nu puteti sa-i ajutati.

| bursuc001 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu cu mine trebuie să te "războieşti"!
Eu sunt un SIMPLU user care ţi-am explicat care poate fi "problema" happy

Văd că Alexandra ţi-a răspuns deja la nelămurirea ta...

Mai multe NU pot adăuga ( deoarece NU ştiu care era situaţia ).

O seară frumoasă.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate sunt doar raportate de alti utulizatori si sunt sterse, poate au caracter irelevant!
Poti cere reanilizarea intrebarii la, postari sterse de admnin '' sau poti scrie la contact!

| selena1290 a răspuns:

Poate ar trebui sa iti verifici mai bine intrebarile.