| Iliotropion a întrebat:

Este numărul de postări șterse de admin un criteriu pentru suspendarea utilizatorului spre exemplu ai un prag de postări șterse intră suspendarea?
Înainte de suspendare se notifică utilizatorul?

P.S. Am citit regulamentul în mare dar nu m-am lămurit cu privire la aceste aspecte.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar putea fi un criteriu, mai ales daca acele postari incalcau regulamentul si daca erau postate mereu.
Se sterg postarile irelevante/obscene/temele scolare!
Daca tu crezi ca ti-au fost sterse pe nedrept, poti cere o lamurire concreta adminei noastre Cristina, scriidu-i un mesaj prin functia Contact!
O zi buna happy

| Iliotropion explică (pentru caramela):

Nu am intentia sa contest postari sterse chiar facute din eroare daca nu constituie un criteriu automat de suspendare.
Am intrebat si de notificare inainte de suspendare ca sa ma pot justifica cu privire la continutul unora dintre ele. Se trimite o notificare inainte de suspendare?
Multumesc pentru raspuns.

| caramela a răspuns (pentru Iliotropion):

Stiu ca se avertizeaza inainte, dar cum am mai zis, depinde de gravitatea posarilor sterse.
Daca incalci iar regulamentul, iti va suspenda contul pe o perioada...
O zi buna happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nr de postări şterse NU reprezintă un "criteriu" în funcţie de care se dispune suspendarea.
Dar postările respective îţi pot indica ce anume ai GREŞIT şi, poate, pe viitor, NU mai repeţi acele greşeli & eviţi suspendarea contului!

De asemenea, în majoritatea situaţiilor ( exceptând cazurile foarte grave ), userul este AVERTIZAT ( întâi )!
Iar dacă continuă să încalce Regulamentul este suspendat!

Vezi alte detalii în secțiunea F.A.Q. :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune!

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu numarul de postari se ia in considerare, ci continutul acestora.
Eu de exemplu am cateva sute de raspunsuri si stau linistita.
Dar daca injuri, jignesti, ceri rezolvarea temelor si in general daca incalci regulamentul adminii te iau in evidenta.Sanctiuniile vor fi in functie de gravidatea faptei!

| alexandrualind a răspuns:

Prima data esti avertizat iar apoi poti fi suspendat pentru o perioada de timp(intre 1-3 luni).

! Ei te pot pedepsi la orice si cum vor ei.Deci ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul, nu. Felul lor, da.