| MajorAsshole a întrebat:

"Fratilor", m-ati innebunit cu fundele! Eu nu mai pot cu funde, fundite, dau funda dau fundita... ce ati patit? Tu, care citesti intrebarea asta, DE CE vrei sa primesti funda?

18 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Aproape toti de aici cer funde pentru ca vor sa ajunga experti TPU.Simplu!

| Maariiaa a răspuns:

Eu nu dau răspunsuri pentru a primi funde. Nu am ce să fac cu fundele virtuale, nu mă ajută la nimic. Răspund ca să ajut pe cineva.Am multe fundițe pentru că răspunsurile mele au fost apreciate, dar nu pentru asta răspund.
La sfârșitul fiecărei întrebări vezi Dau fundă/funditză pentru că foarte mulți de pe TPU vor fundițe pentru răspunsurile care le dă.
Mulți vor să ajungă experți TPU, dar de ce? Vor doar să se vadă în topul de 10.

Numai bine!

| yonutz1 a răspuns:

Vor oamenii sa ajunga in top tongue Expert TPU, Userul Anului, etc. Funda?

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Pentru ca vrem sa avem cat mai multe funde pentru a deveni userul anului expert TPU si altele de exemplu eu vreau funda ca sa stiu daca am raspuns corect nu pentru cele enumerate mai sus.

daca vrei si tu sa imi dai funda pentru raspunsul corect daca nu vrei bine ce-mi pasa?

| MajorAsshole explică:

Ok, am uitat sa va spun din start ca nu va dau funda nici unuia laughing
Oricum, Ionutz, ai fost chiar amuzant ca mi-ai cerut funda la sfarsit happy
Pentru cei care au explicat cum fundele nu ajuta in viata de zi cu zi, aveti dreptate, scopul site- ului nu e sa aduni cat mai multe funde.
Pentru cei care au zis ca trebuie sa fie si un spirit de competitie, da, aveti si voi dreptate, insa chestia asta cu fundele s-a transformat in ceva de genul "Credinciosii s-au calcat in picioare ca sa atinga moastele x". Asta ma enerveaza pe mine la culme. Merci oricum de raspunsuri. La final as dori sa multumesc moderatorilor site- ului, lui Bill Gates pentru ca a inventat acest minunat sistem de operare care, cu toate ca se strica incontinuu, ne uneste pe toti, parintilor mei pentru ca m-au crescut cum m-au crescut, surorii mele care a avut la randul ei grija de mine, firmei care imi furnizeaza servicii de internet non- stop, in afara de perioadele lungi cand acesta "pica", gunoierului care vine si goleste tomberonul in care eu arunc zi de zi sticlele goale de Coca Cola, celor care au atata grija sa fabrice Coca Cola cu mult diferita fata de cea din strainatate, care e mult mai buna si nu in ultimul rand voua, care ati stat si ati citit tot acest mesaj si nu v-ati dat seama ca multumirile sunt scrise din plictiseala si pentru amuzamentul vostru, celor care intelegeti si agreati acest tip de umor happy Funda? laughing)

| Lavy a răspuns:

Mie nu imi trebuie cine stie ce funde! Aceste funde au fost create de administratori acestiu site deoarece vroiai sa creeze un pic de amuzament! Si la fel si cu expertii TPU. Bafta!

| darielle a răspuns:

Ai dreptate,FacMistoDeCeiCareNuScriuCorect, și pe mine ma enerveaza acești oameni, eu nu cer funde, pentru ca în realitate nu te ajuta cu nimic.Pe mine ma interesează sa ajut oamenii pe acest site... și sa fiu și eu ajutata de ceilalți...
Chiar ai dreptate, FacMistoDeCeiCareNuScriuCorect...

Numai bine!

| Aleqa a răspuns:

Eu,sa fiu sincera, tu acum nu ai postat o intrebare.Deci nu am cum sa iti raspundtongue
Sa sti ca eu nu cer funde. Daca cel care a pus intrebarea si considera ca eu i'am raspuns cel mai corect, imi da el funda singur.oh go on
In rest, in viata reala aceste ''funde'' nu ne ajuta cu nimic.Totul e un joc virtual.
Bafta!kiss

| darkrider a răspuns:

Sa imi fac o fundita laughing
Am 10.sunt destule nu mai vreau altele, o sa imi fac un fundoi mare sa ma invidieze toti TPU-isti

| zăGhost a răspuns:

O întrebare simplă, cu un răspuns la fel de simplu... eu nu cer funde, nu pentru ele răspund la întrebări şi cred că mai sunt mulţi ca şi mine.

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Eu nu vreau fundita...raspunsul mi-a fost rasplatit.asta e

| GabyZarny a răspuns:

De foame !

| kiddo_2170 a răspuns:

Probabil vor sa fie populari.Eu una nu cer funde, ma enerveaza.Ma intereseaza doar sa ajut si sa fiu ajutata.
Si se mai zice si fundoi laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva omenesc spiritul de competiție, satisfacția că ai oferit cel mai bun răspuns pentru persoana respectivă.

Sunt mulți, ca și mine care stupizează la greu răspunsurile care conțin cuvantul "funda?" si toate formele lui aferente. Se cred mai grozavi când văd niște panglici portocalii în profil sau fac consideră că TPU e un joc de funde.

Însă uite ce nu înțeleg eu: de ce cer ei funda? Nu e mai mare satisfacția când chiar ai ajutat pe cineva și ești frumos luat prin surprindere că a apreciat răspunsul tău, fără să te milogești de aprecierea lui, să simți că e meritul tău?

Ah și încă ceva: fii pregătit. Niciun fundițar nu va recunoaște, am pus și eu o întrebare de genul. Fiindcă în fond și la urma urmei nici el nu știe care e scopul lui, de ce le cerșește, din moment ce site-ul nu e ceva de competiție, ci unul de ajutor și dezbateri.

Fundițarii de la întrebarea asta vor încerca să te păcălească și să fie ipocriți răspunzându-ți "da desigur eu sunt aici doar ca sa ajut nu pentru funda si altele" doar ca să îi premiezi, dar la alte întrebări o ard cu funda aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cat esti expert si userul anului esti o vedeta TPU, cunoscut de toti, popular in aceasta comunitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja mi-am pus in cap la 100 de fundite sa plec, abia astept sa ma ardeti cu ele!
Incepe sa ma amuze fiecare intrebare a multor eve care incepe cu Funda mai rau ca un salut, si raspunsurile unora care o cer, nu inteleg de ce nu-si dau seama ca totul este virtual aici, popularitatea este si ea virtuala, cand se intrerupe curentul electric, se duce si popularitatea, sper sa nu dam startul oficial peste cateva luni si sa ne salutam astfel: Funda!

| opium a răspuns:

Degeaba!

| Fashion a răspuns:

Buna!
Pentru mine nu sunt asa importante fundele. Ok, am multe funde am si un rank mare. Sa zicem ca am rankul 1. Pana la urma, in viata cotidiana la ce iti folosesc aceste funde? La nimic! Toata treaba asta este ceva virtual. Unii cand pun o intrebare scriu la sfarsit „dau funda/fundita" poate de disperare, poate au nevoie de ajutor urgent, iar dupa cum am constatat daca nu mentionezi ca dai funda nici ceilalti nu te ajuta si nu-si dau interes.Dar stai „frate" ca doar suntem „toti pentru unu", nu? Logic ar fi sa ne ajutam reciproc fara sa ne intereseze celebra „funda". Funda este, zic eu, o dovada prin care iti arati multumirea catre acea persoana care te-a ajutat si desigur care ti-a fost de folos. Funda o mai putem numi chiar si „cadou" pentru persoana care ne-a ajutat.
Si sigur ca ma bucur cand primesc o funda( as fi ipocrita daca as zice ca nu ), dar si cand daruiesc una. Si nu dau funde doar ca mi-a scris unu' ca el vrea funda. Daca vreau iti dau, daca nu, nu si gata!
Atat am avut de spus, sper ca te-am lamurit!
pa, pa