| Lolita1130 a întrebat:

Fundele te ajuta la ceva, adica poti face ceva cu ele? sau doar le primesti si atat?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda te ajuta sa afli ca ai fost de folos, ai dat cel mai bun raspuns la o intrebare(daca sunt acordate corect) si ca acela care a pus intrebarea iti multumeste pentru raspuns. De asemenea acestea iti aduc inca 100 de puncte si astfel urci in clasamentul TPU. Nu-ti aduc vreun folos material si nu ajuta la altceva. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt semnul de mulțumire al întrebătorilor!
Nimic mai mult.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

| Alice1122 a răspuns:

Daca primesti o funda inseamna ca ai ajutat o pers. si fiecare funda valoreaza 100 de puncte

| AvalohAlyn a răspuns:

Te ajuta la rank, adica daca ai cat mai multe fundite poti sa ai un rank mai bun, rank fiind locul pe care il ocupi in clasamentul userilor tpu.In rest funditele sunt asa un premiu, o medalie pentru raspuns bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa stiu ca se calculeaza pentru a deveni expert TPU, dar nu e nu stiu ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, aceste funde le primesti cand dai un raspuns. Nu orice raspuns. Cel care a pus intrebarea se uita la raspunsul tau, si daca este corect, ca premiu primesti o funda.
Uite un link care te poate ajuta:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu n-ai vazut ca ultima intrebare(inainte de a ta) pusa la aceasta categorie era chiar una aproximativ identica?

Nu te ajuta la nimic! O funda inseamna 100 puncte si un echivalent pentru "Best Answer" de pe site-ul Yahoo! Answers.

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Daca castigi o fundita, castigi 100 de puncte. punctele le poti vedea la profilul tau.
tot la profil iti arata cate funda ai si ce raspuns ai dat ca sa o primesti. funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat