| Oana_2961 a întrebat:

Heiii.Imi puteti explica care'i treaba cu fundele? Dupa ce imi explicati dau funda:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda reprezintă răspunsul câştigător la o întrebare. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

12 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Funda este c aun fel d emultumesc.ele te ajuta sa fii ori userul anului sau expert TPU

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Daca ești noua, îți urez un călduros "Bine ai venit!".
Asa: Fundele sunt o modalitate virtuala de a spune mulțumesc utilizatorului care ți-a dat un răspuns salvator/ care ți-a plăcut.
Sper ca, la rândul tău, sa dai răspunsuri salvatoare/ plăcute. Inca o data, bine ai venit!
Sa ai o zi frumoasa!

| MMihai a răspuns:

E o prostie, cel mai bun răspuns, primește o fundă!
Funda nu o primește răspunsul, ci cel care a răspuns!
La o întrebare a ta eu pot să îți scriu 6 răspunsuri, dar dacă suma
celor 6 răspunsuri este folositoare ție tu vei pune fundă pe unul dintre răspunsurile mele, pe cel care îți pare mai folositor din cele 6!
Fiecare răspuns primește 50 de puncte!
Funda este premiată cu 100 de puncte!
Spațiul pentru scris răspunsuri este mic, și nu poate fi gestionat bine și atunci în loc de un răspuns f lung greu de gestionat, poți da mai multe răspunsuri, la aceiași întrebare.

| MMihai a răspuns:

Tu te-ai grăbit să dai altuia funda și nici nu ai apucat să citești primul meu răspuns!
Pierzând funda eu, nu mai sunt interesat, să îți mai explic nimic, nici eu și nimeni alt cineva!

| MMihai a răspuns:

Imi puteti explica care'i treaba cu fundele?
Este o întrebare nu foarte utilă, că vei pricepe în timp, cum funcționează site-ul!
Tpu.ro este un site unde cineva pune o întrebare și mai mulți încearcă să îi răspundă.
Cel mai bun răspuns este premiat cu fundă!
După ce s-a dat funda, pentru o anume întrebare, nimeni nu mai este interesat, să mai dea nici un răspuns, la acea întrebare, că nu mai există stimulentul, că va primii funda, la acea întrebare!

| MMihai a răspuns:

Deci dând funda mult prea repede, pierzi multe răspunsuri utile, că nu mai există stimulentul fundei și atunci nu mai sunt interesați să îți răspundă, deci pierzi astfel, multe răspunsuri utile ție!

| alex123456 a răspuns:

Cum sa iti explicit eu fundele sunt importante ca ele te ajuta sa ajungi expert TPU sau expertul anului cu cate ai Mai multe cu atatea progresezi funda pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda se da atunci cind pui o intrebare si cineva iti raspunde si daca tzea placut cum a rs ii dai funda ...sau daca e folositor ii dai funda parea ta pentru a da funda

| TrixLove a răspuns:

Daca castigi funde castigi puncte, iar asa vei deveni cel mai bun ( expert ) TPU. O faci din placere, deoarece nu te alegi cu nimic material. Cine castiga cele mai multe funde si puncte, merge pe locul 1. big hug Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Cristiana2011 a răspuns:

Dai raspuns la o intrebare oarecare, si daca acel om crede ca raspunsul tau este cel mai bun iti da funda! happy. Primesc o fundita? puppy dog eyes

| Ada46 a răspuns:

Pai funda se da pentru rasp care te-a ajutat cel mai mult la intrebarea pusa de tine:*