| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se sterge un cont TPU? Funda happy

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai avand in vedere ca azi e sambata, banuiesc ca abia luni va fi sters..trimite un mesaj adminilor prin functia Contact si exprima-ti dorinta de a fi sters contul tau.
O zi frumoasa sa aihappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Am trimis si am primit urmatorul email:
Buna, Diana,

Am primit mesajul tau si ne-a intristat decizia de a pleca din comunitate si ne-ar placea sa te razgandesti. Ce s-a intamplat de iti doresti sa ne parasesti?
Spune te rog, ce te-a determinat sa faci acest gest si te asigur ca vom incerca sa remediem situatia, astfel incat lucrurile sa fie mai pe placul tau.

Odata cu stergerea contului intrebarile si raspunsurile date pana acum, vor aparea ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim, pentru a fi fair cu cei care ti-au raspuns la intrebari. Un motiv in plus este acela ca raspunsurile date in cadrul comunitatii pot construi o educatie pentru fiecare din noi. Astfel implicarea si loialitatea sa fie apreciate cu adevarat si nu sa constituie doar niste lucruri trecatoare. Insa, ne-ar placea sa ramai alaturi de noi in continuare si sa te bucuri de tot ce vom avea de oferit.

Apelam la bunavointa ta de a da mai multe detalii si asteptam cu interes raspunsul tau.

O zi frumoasa sa ai,
Cristina, TPU.ro

Deci dureaza ceva timp pana va fi sters?

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ti-a dat posibilitatea de a te convinge sa ramai alaturi de noi in comunitastea TPU...dar daca altele iti sunt motivele si nu o suparare/divergenta cu utilizatorii, cred ca vor analiza situatia si daca vei insista sa iti stearga contul, pana la urma ti-l va sterge.dar poate te mai gandesti si vei ramane alaturi de noi.

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Nu, am observat ca imi petrec prea mult timp la pc, asa ca renuntwinking. Pai am insistat destul, le-am trimis 3 mesaje laughing. Dar nu primesc nici-un email, doar unul, care e de joi, de la primul mesaj happy. Sper ca va fi sters, oricum mersii kiss.

| TempusVernum a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa ti-l stearga de la primul mail dat de tine. Zau, parca ne-ar tine cu forta aici. Si eu mi-am sters un cont pana acum si fix acelasi mesaj il trimite la toata lumea. Chiar nu inteleg de ce le pasa de stergerea a maxim 20 de conturi pe zi cand alte sute se fac zilnic pe TPU?

| anonim_4396 explică (pentru TempusVernum):

Prostiewinking.

| TPU.ro a răspuns (pentru TempusVernum):

Ne pasa de stergerea fiecarui cont de pe site, dar si de motivele care ii determina pe utilizari sa faca asta. Vrem sa remediem problemele pe care ei le acuza.
Din experienta noastra de pana acum, sunt oameni care solicita stergerea contului pentru ca, de exemplu, nu stiu de unde sa-si schimbe numele si ar vrea un alt cont sau care au intrat in conflict cu altii si nu stiau ca cei care le-au adresat injurii pot fi sanctionati.

Alexandra - TPU

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Luni dimineaţă în jurul orei 09

| BeStMaN a răspuns:

Apesi pe Contact de sus si trimiti celor de la TPU un mesaj ca vrei sa stergi contul.
Vei primi email-ul cu stergerea contului si gata.
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru BeStMaN):

Am primit, dar tot nu s-a sters thinking