| guardian18angel a întrebat:

Stiu ca poate pare aiurea intrebarea, insa am cautat si pe google si asa mai departe si eram curios...

Utilizatorul experimentat este ceea ce urmeaza dupa Utilizator Senior? Si cam cand se ajunge pe-acolo? happy

Sunt curios...

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Te referi la Expert TPU? Nu, Expert nu devii in mod automat.
Ca sa ajungi expert TPU nu trebuie sa ai un numar exact de funde, de raspunsuri etc...Trebuie sa dai raspunsuri cat mai folositoare si inteligente care sa ajute cat mai mult.
Sunt cateva conditii obligatorii (sunt si exceptii):
sa ai minim 500 raspunsuri
sa ai minim 10% raspunsuri castigatoare adica un raspuns din 10 sa fie castigator
Mai multe: http://www.tpu.ro/blog/?p=601
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| guardian18angel explică (pentru CautNume):

Pfu, cred ca am fost eu confuz si,, rangul" acela nu exista big grin. Am citit link-urile acelea, dar merci oricum ca m-ai lamurit.

Ma gandeam ca merge si mai departe de-atat happy desi poate-ar fi interesant, sa aiba membrii mai multe,, rang-uri" la care sa aspire si care sa-i motiveze.

| CautNume a răspuns (pentru guardian18angel):

Cum am zis, mai exista Expert TPU si Userul anului, dar nu devii automat cum este cand devii senior.
Oricum, scopul site-ului nu este de a devenii toate astea sau te a strange funde, scopul este de a ajuta cat mai multa lume.

| CautNume a răspuns (pentru guardian18angel):

Cu placere!

| guardian18angel explică (pentru CautNume):

Stiu ce spui referitor la scopul site-ului. Eu vorbeam doar pentru motivarea membrilor care sunt un pic neclari cu privire la tinta.

In fine, nu mai conteaza. O zi faina sa ai! happy