| Dariamaras a întrebat:

Salut TPU! Am observat ca a inceput prea mult sa ma intereseze viata altor persoane incat sa ma afecteze psihic, am incercat sa ignor dar cand vad aceste persoane aproape in fiecare zi nu e usor....as vrea sa va intreb daca ati avut cazul sa patiti la fel cum ati procedat incat reusitele altona sa nu va mai consume increderea de sine, pup!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ba este foarte usor sa te interesezi numai de prorpia-ti persoana si sa-ti vezi numai de propriiile probleme, fara sa-ti bagi nasul in treburile altora.
Se cheama auto-educatie!

| sierra1 a răspuns:

"a inceput prea mult sa ma intereseze viata altor persoane "

aaaa, e chestia aia cu capra vecinului... ia o doză de miserupism

| vidia a răspuns:

Fiecare are drumul în viata diferit, gandeste-te ca drumul tău o sa fie mai frumos decât a lor. Motiveaza-te și încearcă sa nu mai le dai satisfacție, pune-te pe primul lor și iubeste-te în fiecare zi asa cum ești!