| Ada_4823 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de cateva sfaturi.
Sunt impreuna cu un baiat de aproape trei luni, dar sunt cam timida si nu stiu de ce. Cu alte persoane nu sunt asa, decat cu el. I-am gresit la inceput pentru. ca nu am vrut sa recunosc o greseala de-a mea, iar acum cum il fac sa-si recapete increderea in mine? Si ar mai fi ceva: despre ce as putea vorbi cu el, ce sa-l intreb? Pt. ca imi spune ca de fiecare numai el deschide un subiect de discutie.
Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| тecнιннιlα a răspuns:

Esti timida pentru ca ti la el si ai emotii in preajma lui. te pierzi si ti se opresc cuvintele in gura asa mi se intampla si mie laughing. incearca sa te relaxezi chiar daca la inceput o sa fii asa agitata incat uiti tot happy. Cu increderea daca vz ca n`are incredere si u i`ai dat motive nu-l mai minti DELOC nu`i mai "gresesti". Despre ce poti vb? Despre absolut ORICE. Poate la inceput n`o sa stii ce sa zici si o sa crezi ca zici niste lucruri asa tampite de o sa-ti vina sa te inj singura happy. dar nu conteaza ce zici important ii sa zici. sa porti o discutie. propune-i sa faceti ceva (orice vrei) sa vb despre ceva anume sa-l cunosti si dupa aia o sa-ti dispara teama asta. n`o sa mai fi nici asa timida si o sa vb despre orice f relaxata chiar :*.

2 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

Buna Ada ☺!

Pai e treaba lui sa deschida subiecte, doar e baiat ☻!

Faci foarte bine ca vrei sa ii recapeti increderea ☻ e greu dar nimic nu e imposibil!

Esti timida cu el, pentru ca probabil il iubesti ♥ ♥ ♥ si este normal!

Ca sa iti raspund la intrebare, e simplu intreaba-l "ce mai face", daca te mai iubeste, evita cuvintele pana la urma sunt doar niste cuvinte! sarutal cat mai des! ☻

Baftatongue

| Angel31 a răspuns:

Discuta ceea ce simti tu pentru el, fi spontana. Daca mergi pe ajutorul unuia si altuia ce te faci mai tarziu? Ce te faci cand nu ai la cine sa ceri ajutorul?