| citrixma a întrebat:

mai am un cont aici și doresc să îl șterg cu totul, problema este că am șters facebook-ul și acum nu mă mai pot conecta cum aș putea să șterg celălat cont mă conectam cu facebook,? vă rog nu vreau 2 conturi pe acest site, acesta este username Mariani_Roberto_1993 sau http://www.tpu.ro/utilizator/aassjr cum scap de cont că am șters facebook?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere happy

Dacă, după vreo 2 săptămâni, observi că nu s-a şters ( încă ) acel cont, atunci REVI cu un mesaj la Contact!

Toate cele bune!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"38. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#38

Toate cele bune!

| citrixma explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc am trimis de pe celălalt cont da văd că tot în picioare e nu eu vreau să ștergă și postările că doar eu le-am pus și le-am explicat cu toată treaba să îl șteargă, postări, etc

| bursuc001 a răspuns (pentru citrixma):

Cu plăcere happy

Trebuie să ai RĂBDARE că avem doar 2 Admine şi, în mod evident, NU fac faţă volumului de muncă existent uneori sad

O zi frumoasă!

| citrixma explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc frumos foarte mult. happy

| bursuc001 a răspuns (pentru citrixma):

Cu plăcere happy

Dacă, după vreo 2 săptămâni, observi că nu s-a şters ( încă ) acel cont, atunci REVI cu un mesaj la Contact!

Toate cele bune!

| RareşTPUro a răspuns:

Trebuie sa intri pe acel cont de TPU si sa intri aici http://www.tpu.ro/utilizator/xiyq-1 iar jos de tot ai: "Daca doresti sa-ti stergi contul, vezi (aici) cum." Dar daca nu mai ai acces la acel cont, trimite acest mesaj la http://www.tpu.ro/contact

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Am încercat rog adminul de la TPU să șteargă acest cont nu mai știu parola de la mail vă rog acest cont să îmi fie șters

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Cu tot cu postări dacă doriți să îl ștergeți

| citrixma explică:

Domnule Admin eu vam contactat și am trimis și cerere de pe celălalt cont să fie șters Dvs chiar nu luați în considerare drepturile de autor? chiatr nu vă pasă când spun să ștergeți celălalt profil cu toată treaba, dacă nu se rezolvă problema în 5 zile recurg la o acțiune mai amplă, îmi angajez un avocat și dau site-ul în judecată, că nu luați în considerare cererea de șterge a profilului TPU, vă rog încă o dată pe cale amiabilă să ștergeți contul http://www.tpu.ro/utilizator/aassjr cu toate întrebările și postările, eu am trimis și de pe celălalt cont cerere ca să fie șters dar a fost neluat în considerare momentan dar avertismentele le luați în considerare din câte am observat, eu v-am spus recurg la ceea ce e normal dacă nu se rezolvă în 5 zile cu ajutorul unui avocat voi rezolva situația dacă Dvs nu luați în considerare drepturile mele.