| Încrucişătorul a întrebat:

TPU, ce raspunsuri de retardat sunt astea?

"Crezi in fantome sau spirite malefice?"

>DA
>NU

Wtf?!? Chiar nu observa nimeni?
La raspunsuri din astea m-as astepta de la colegii de clasa.
:-))

Corect era asa, ca sa fim precisi:

>Da, cred in fantome
>Da, cred in spirite malefice
>Da, cred in amandoua
>Nu, nu cred in niciuna

13 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu poti sa spui ca e chiar retardat un raspuns cu da sau nu.
Un exemplu frumos este cand preotul la biserica intreaba pe mireasa:
- Xx iei in casatorie pe Yy?

Si raspunsul trebuie sa fie simplu:
-Da happy
sau
-Nu

| Încrucişătorul explică (pentru evenso):

Daca eu te intreb: Tu vezi mai bine cu ochiul stang sau cu ochiul drept?

Tu ce-mi raspunzi? Da... sau nu?

Da-o incolo ca deja nu mai stiti ce si cum sa intrebati.

Pesemne, din cate mai stie dovleacul asta al meu pe umeri, exista niste diferente intre o fantoma si spirit malefic.

| evenso a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Daca te uiti bine cu ochiul tau drept sau stang happy vei vedea ca eu nu am nici o intrebare postata.

Si ca sa-ti raspund si la asta: Vad la fel de bine cu ambii ochi hypnotized

| foxsilver a răspuns:

Dragul meu, ai tu oleaca de dreptate in ce spui, dar exista si intrebari de tip "formular", la care chiar nu este necesar sa raspunzi cu mai mult de un "da" sau "nu".
Un exemplu ar fi acela ca daca trebuie sa completezi chiar un formular, unde esti limitat sa raspunzi doar cu "da" sau "nu", tu ce faci, incepi sa spui "Luceafarul"?
In consecinta, gandeste de doua ori inainte sa-i califici pe altii ca fiind retarzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru foxsilver):

Ai de completat formulare cu DA sau NU acolo unde este o întrebare clară, cu un singur răspuns. Să presupunem că eu cred în fantome, dar nu cred în spirite malefice și viceversa. Ce răspund? A explicat și omul, ca la proști, de ce consideră că e prost gândită formularea opțiunilor de răspuns, dar voi tot pe lângă răspundeți. Nu știu, ori mă deștept eu, ori lumea se prostește din ce în ce mai tare...

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragul meu, care parte din "ai tu oleaca de dreptate in ce spui" nu ai inteles? Si din cate stiu formularele contin intrebari foarte clare, si de foarte multe ori si concise, fapt pentru care necesita raspunsuri pe masura, care nu de putine ori sunt "da" sau "nu".
Iar cuvantul EXTRAPOLARE iti spune ceva?
Cat priveste dilema ta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru foxsilver):

Da, tot n-ai înțeles nimic.

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma deranjeaza sa raman in neintelegerea mea.Si faptul ca unii chiar doresc explicatii de tipul mura in gura, iar nu imi da dureri de cap.
Iti doresc o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta intre DA si "Da cred in fantome" tot retardistic imi suna.
Cred ca problema e pe undeva in intrebare, dar azi nu ne jignim, avem de baut mai tarziu...bye

Răspuns utilizator avertizat
| Mokaxoxo a răspuns:

Da..asta e oracolul!

| SmartLier a răspuns:

Chiar nu am observat...

| mail108 a răspuns:

Pai eu cred ca doar pentru ca nu mai au ce intreba :/