| anonim_4396 a întrebat:

Voua nu va apar destul de tarziu pe site reply-urile de la userii "proaspeti"?
Adica la ei dureaza aprobarea aia pana se face statusul raspunsului din galben(in asteptare) in verde(aprobat). Pana nu se face statusul raspunsului in verde-aprobat, nu poti vedea nici reply-ul in caseta de notificari!
Asta este teribil de dezavantajos pentru acesti useri care pot avea probleme destul de importante si asteapta dupa tine sa le raspunzi pentru ca in cel mai defavorabil caz doar de tine vor depinde la o anumita intrebare, iar altcineva nu se gaseste ca sa se bage pe subiect. Poate mesaje private nu-ti trimit pentru ca nu le permiti decat Seniorilor(daca nu-ti dai seama ca nu toti Juniorii te-ar putea deranja sau asa ai optiunea setata implicit si ai uitat de ea). Poate tu nu te intorci la intrebarea aia din nu stiu ce motiv sau uiti pur si simplu de ea.
Ei bine? Eu voi propune la Contact, dar cine ma mai ajuta? In speranta ca vom fi mai multi care solicita asta, poate administratia va face ceva cat mai curand cu sistemul acesta de reply-uri/notificari ca sa afiseze in timp real si pentru acei useri.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Personal, nu aș avea nimic împotriva ca postările celor proaspăt înregistrați să se afișeze în timp real (atât cât se poate), dar din moment ce necesită o aprobare, nu văd cum ar putea să apară pe site ceva, ce teoretic încă nu există, pentru că la fel de bine poate fi și respins.

Are sens ceea ce spui, dar nu văd cum ar putea fi posibil. Doar dacă, eventual, s-ar elimina de tot regula cu aprobarea primelor 10 (sau câte sunt) postări, ceea ce nu cred că se va întâmpla.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Pai exista. Postarile lor se afiseaza pe site ca si ale noastre, chiar si cu acel status galben( in asteptare). Problema cu actuala caseta de notificari este ca afiseaza doar raspunsurile aprobate(care au verde).
Adica sa zicem ca imi scrie(imi da reply sau imi raspunde la o intrebare pusa de mine) cineva la ora 15:00. Eu voi vedea reply-ul in acea caseta de abia peste cateva ore bune, iar mai rau e ca scrie: "acum 1 minut" peste 3 ore sau cand va fi aprobat respectivul raspuns! De parca si cand fix atunci ar fi postat. Asta e si nasol. Postarile astea, ale utilizatorilor noi, au nevoie de aprobare, insa tot se afiseaza pe site in acelasi timp cu cele ale unor useri cu ceva mai multa vechime.
Uite si un exemplu, ceva peste care am dat astazi(de fapt ieri, 1 iulie):
http://www.tpu.ro/......p-care-sa/
Norocul lui a fost ca m-am interesat eu sa mai accesez intrebarea si i-am raspuns ceva mai prompt. Reply-urile lui mi-au aparut pe la 23:00, chiar si 00:00(2 iulie). Lucrul asta il patesc chiar si la propriile mele intrebari. Desi ma uit sa vad cine mi-a raspuns la intrebare(din caseta de notificari), cand accesez pagina intrebarii ma pomenesc cu vreo 2 useri in plus.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

A, am înțeles, Aero.
(Mi s-a întâmplat și mie de multe ori.)
În acest caz îți dau dreptate și te susțin. Și nu cred că administratorii vor avea ceva împotrivă. Doar să fie operatorul liber ca să facă aceste modificări.

P.S. Bună observație.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Ok. Mersi! kiss Sper numai sa se poata! Din punctul meu de vedere se poate cam orice pe acest site, acum sa vad de maine ce imi va raspunde Cristina la Contact.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Baftă atunci!
(E în interesul tuturor.)

NOname
| NOname a răspuns:

Trimite-i link-ul cu această întrebare sau mai explică-i o dată.
Nu trebuie să te descurajezi atât de repede.

| Λl๓a a răspuns:

Vin si eu la... ma rog, si eu sunt de acord!