| anonim_4396 a întrebat:

1.Care credeti ca este cea mai frumoasa tara din Europa?(in care v-ar placea sa locuiti)
2.Care este limba straina preferata?
+argumente
Funda!

38 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

1.Finlanda,sau oricare din tarile scandinave. Posibilitati foarte multe,mai ales in tarile scandinave,dar prefer Finlanda pentru gandirea oamenilor, betivi, ursuzi si apropiati mult de natura, in speta, paduri.Imi place enorm ambientul de padure si ceata, iar Finlanda are asa ceva cam in toata tara.
2.Germana,poloneza si araba.Araba din cauza ca,spun eu,gluma celor ce m-au adus pe lume a fost sa nu ma nasc intr-o tara musulmana violenta si pentru ca imi plac cum suna aberatiile scoase pe gura de imami si Komeini,chiar daca el e persan. Poloneza fiindca e foarte grea, dar suna bine si germana, pentru ca stiu limba, ce-i drept, nu foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Valcescu_Katy_1997 a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Sunt perfect de acord cu tine si mie imi place Anglia foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord si Irlanda.
2. Engleza britanica.

Argument: Studiez de ceva timp aceste tari si mi-a placut din totdeauna e pur si simplu tara in care vreau eu sa ajung.

Dar sunt multe tari frumoase in Europa, cred ca Europa are cele mai frumoase tari in schimb celelalte continente gen Asia sau Africa au lucruri mai interesante, dar in fine.

| martzian a răspuns:

1. Cred ca cea mai frumoasa este Elvetia. De departe... Ne referim la frumusetile naturii, arhitectura dar si la civilizatie. Hai, ca sa nu fim ipocriti, si la salarii...

2. Engleza - pentru ca o stiu. happy

| ONu_Ionut_1994 a răspuns:

Cea mai frumoasa tara dupa parerea mea este Norvegiahappy

| Stoian_Catalin_1984 a răspuns (pentru LowWw):

Si in Ibiza e foarte frumos

| Tudy1998 a răspuns:

Țara mea preferată este Spania deoarece este plina de istorie si cultura fantastica. Madrid, Sevilia, Barcelona, Cadiz, Marbella, Insulele Cies, Canare, Tenerife, Ibiza îți dau o senzație de parcă ai fi in paradis. De asemeni, limba preferata e spaniola pentru ca îmi place mult accentul si e si ușor de învățat, ca se trage tot din latină. partea rea e ca acolo e f. Cald.

Pe locul 2 e Grecia la mine pentru ca e foarte luxoasa si tradițională. cele mai faine insule de acolo sunt : Santorini ( cea mai scumpa ), Creta, Thassos, Zakynthos, Paros. Dar greaca e greu de învățat.

Îmi mai place Turcia, Istanbulul, Ankara, Mersin, Antalya, Bodrum sunt uluitoare

Apoi foarte faine sunt Israel si Japonia pentru ca sunt pline de credință si mănăstiri, de asemenea milioane de oameni merg la Ierusalim la mormântul lui Iisus pentru a se ruga, mai sunt vizitate si Eilat, Nazaret, Ashkelon. Japonia e si f romantică datorită grădinilor japoneze, care chiar merita văzute