| m@ri@ a întrebat:

Am fost cu parintii im bulgaria.si la vama nu m-au lasat sa trec deoarece imi expirase pasaportul.desi eram cu ambii parinti nu m-au lasat sa trec.era normal sa se intample asa ceva?

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, foarte normal, anormal era sa te lase sa treci granita. Pentru asta era nevoie de un act de identitate valabil ori pasaportul nu mai era valabil. Numai bine!

| anad a răspuns:

Daca nu te-au lasat sa treci cum spui ca ai fost? Te-au lasat sau nu?

| Flav a răspuns:

Bineinteles, ce te-ai fi asteptat? Unde e lege, nu e tocmeala.

| rosto a răspuns:

Nu cred ca nu te-au lasat sa treci daca aveai si buletin. Cand nu te-au lasat sa treci? La intoarcere? Mi-e greu sa cred sincera sa fiu. happy

| Necunoscută a răspuns:

Cred că e normal. Nici buletin n-ai? Ca să treci ai nevoie cel puţin de buletin, dacă nu paşaport.happy

Răspuns utilizator avertizat
| BruneTTe a răspuns:

E chiar foarte normal. Legi alea alea.
ce nu inteleg eu e. cum sa pleci la drum cu pasaportul expirat? Trebuie sa fii cam cascatlaughing [ scuze ca zic] poti sa`mi dai stupid ca nu imi pasawinking

| BlueDreams a răspuns:

Da, este foarte normal.Desi atunci cand iesi din tara e adevarat ca ai neeaparata nevoie de acordul parintilor (asta daca esti minora), poti sa ai tu si o mie de acorduri ca daca n-ai pasaport degeaba.Deci ca sa intelegi iti trebui 2 lucruri: pasaport si acordul parintilor. Dar dupa ce ai scris imi dai de inteles ca n-ai inca buletin, deoarece ar fi fost de ajuns buletinul si faptul ca erai cu parintii ca sa iesi din tara. Sper ca te-am lamurit! pupicikiss

| BlueSummer a răspuns:

Chiar daca erai cu ambii parinti, aveai pasaportul expirat si astia de la vama sunt foarte duri. Ei respecta regulile. Intr-un fel este normal, deoarece astea e legea si daca nu ai pasaportul "in garantie" ca sa zic asa, nu te lasa sa treci. Dar erai cu parintii, deco corect ar fi fost sa te lase sa treci...

| clauss a răspuns:

Au asteptat spaga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaa... cam da pentu ca fara pasaport nu prea te lasa sa esi din tara. logic!

| BellaRagazza007 a răspuns:

Normal. iti explic. daca nu ai buletin ai pasaport. Pasaportu, ca.sa poti sa treci pasaportu NU trebuie sa fie expirat, pentru. ca pasaportu este o dovada ca tu esti fetita parintii. lor tai. Ei daca nu au dovada asta, cum stiu ca tu esti fetita lor? Trebuie dovada, in ziua asta, persoanele se inseala foarte usor. chiar daca parintii tai, nu ar face asa ceva, dar alti parintii, ar insela pe oricine!

| VictorSilviu a răspuns:

Nu cred ca faptul ca erai cu ambii parinti ii influenta cu ceva...

| SeptemberSweetDisaster a răspuns:

Foarte normal. Daca nu ai buletin, sau pasaport nu se poate sa iesi din tara. Ei nu au nici o dovada ca tu esti fiica alor tai, daca nu vad un act.

| ada_1591 a răspuns:

Din moment ce nu mai aveai practic pasaport da este foarte normal doar daca nu aveai buletin