| DeikrAndrei a întrebat:

Am voie sa plec din Italia cu 5 sticlute de lichid pentru tigara electronica de 30 ml cu 12 mg/ml nicotina. Merg cu avionul. In ce bagaj trebuie sa le tin? In cel de mana sau din cala? Daca nu, care e maximul permis?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce, in Italia nu se gasesc?

| DeikrAndrei explică (pentru Violleta2022):

Prietene, din Italia le iau ca sa am in Romania. Din Italia se cumpara mai ieftin. Daca nu stii, nu vorbi. Seara faina.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DeikrAndrei):

Ma amuza teribil infantilismul tau.
Platindu-le in euro sunt mai ieftine decat in lei, asa-i?
Dar faci cum crezi, daca asta doresti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa nu ai nicio problema le pui in ala de cala

| mihai69 a răspuns:

Da, ai voie. Le poți pune în oricare bagaj. Dacă le pui în cel de cabină, vor trebui să fie lângă alte recipiente cu creme sau lichide (de max. 100 ml) pe care le mai ai într-o pungă de plastic transparentă resigilabilă.
Iar infantilismul unora care consideră că un produs care în Italia costă să zicem 5 € e mai scump decât exact același produs (mai slab calitativ de cele mai multe ori, deși are exact aceeași etichetă) care se găsește în România cu 50 de lei este chiar de apreciat. Păcat că nu mă mai lasă s-o „evaluez".

| georgealin2016 a răspuns:

De cala!
In bagajul de mina poti pune ceva haine.