| Crinela a întrebat:

Ati fost la mare din 1 septembrie? Credeti ca o sa mai fie vreme de plaja sau apa calda? Sunt in mare incurcatura pentru ca doar atunci pot sa merg si nu stiu ce sa fac! Poate cineva a mai fost in aceasta perioada, mai exact din 1 pana in 10 septembrie

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă mergi la bulgari sau greci, e chiar OK. La noi, ar fi de preferat o stațiune din sud (Jupiter, Mangalia, 2 Mai, Vama Veche); în plus, e ceva mai riscant, poți să tragi lozul câștigător sau nu...
Acum vreo 8 ani am fost în Grecia și am revenit acasă când începeau școlile. Am plecat de acolo de la 30 de grade și aici era aproape iarnă - ploaie, vânt, sub 10 grade afară... Baie făceam până se lăsa noaptea... A fost super! (și am mai fost în perioada asta sfârșit de august - început de septembrie; e perioada mea preferată pentru mers la mare).

| Crinela explică (pentru mihai69):

Merg in Vamă

| mihai69 a răspuns (pentru Crinela):

Ei, ai șanse. În plus, acolo cam ai ce face și dacă e vreme mai rea. tongue
Vacanță plăcută să ai!

| Crinela explică (pentru mihai69):

Multumesc!

5 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

O sa fie vreme de plaja doar ca apa o sa aiba in jur de 20 de grade, chiar mai putin, nici soarele nu o sa bata asa tare ca n iulie

| rainbowkiss a răspuns:

Am fost, sa stii ca depinde foarte mult si de an. De exemplu am fost intr-un an cand batea vantul foarte rau, imprastia tot nisipul pe plaja, iar seara era deja frig si am fost intr-un alt an in care daca extindeai putin catre mijlocul zilei intervalul de facut plaja, era acceptabil