| Constantinescu_Robert_1998 a întrebat:

Booking.com

Salut TPU, nu inteleg faza cu intervalele de ore de la check-in si check-out, adica trebuie sa ma incadrez in acel interval de ore?

FUNDA

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Practic in ziua in care te cazewzi trebuie sa ajungi dupa orta de check-in. Daca ajungi maib repede, te vor caza numai daca au camera si iti pot cere o taxa sup0limentara. In ziua in care pleci, va trebui sa parasesti hotelul pana la ora mentionata pentru check-out, altfel te pot evacua cu politia (daca refuzi). Daca vrei sa stai mai mult, trebuie sa anunti si, daca se poate (adica daca camera nu este rezervata de altcineva), vei plati o taxa pentru late check-out (plecare intarziata din camera)

| Constantinescu_Robert_1998 explică (pentru Brigaela):

Pai am check-in-ul 10:00 pana la 12:00, deci trebuie sa vin dupa 12:00? din cate am inteles...

| Brigaela a răspuns (pentru Constantinescu_Robert_1998):

Daca ai un interval fix la check-in, inseamna ca nu e un hotel, ci un apartament sdau ceva de genul asta, care nu are receptie. In acest caz este mai bine sa suni sau sa scrii mail si sa stabilesti o ora anume cu cel care te cazeaza. De obicei, la check-in este data o ora fixa, dupa care trebuie sa te prezinti. UIn cazul unui interval, trebuie practic sa stabilesti, in intervalul dat, o ora cu persoana care te cazeaza

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

CheckIN - de obicei ora 14:00, ora la care poti intra in camera, ora la care s-a terminat curatenia facuta de femeia de servici ca sa te poata primi pe tine.

checkOUT- De obicei e ora 11, ora la care esti rugat sa parasesti apartamentul ca sa se poata face curatenie pentru a primi ceilalti clienti!

O zi buna! :*:*