| gabrielrebegea a întrebat:

Ma intrebam daca calatoreste cineva pe 15 iunie 2017 de la Bucuresti in Zaragoza (Spania).
Cineva?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

M-as bucura sa aud vesti bune, ca vei rezolva problema.

O alta metoda ar fi mai scumpa: sa platesti tu (parintii tai) un bilet dus-intors pentru o ruda/prieten de familie/vecin care sa mearga cu tine si apoi sa se intoarca inapoi.
Iar cand te vei intoarce, sa se plateasca din nou un drum dus-intors ca sa te insoteasca si la intoarcere.
O alta ametoda este sa mai astepti pana cand vor putea sa mearga parintii cu tine.
Sau pana la urma astepti pana la majorat.

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil, o gramada de lume.
Sa inteleg ca faci o statistica?
Sau cauti "ia-ma, nene"? Ca din intrebarea ta nu se prea intelege. Poate revii cu ceva mai precis.

| gabrielrebegea explică (pentru ardnaxur1961):

Eu am bilet de avion, si plec din Bucuresti pe 15 iunie, dar am 17 ani ai am aflat ca imi trebuie insotitor si nu am.

| anonimg a răspuns (pentru gabrielrebegea):

Trebuia sa specifici lucrul acesta în întrebare.
Pentru asta trebuie să mai pui întrebarea incaodata. Dar ca insotitor bănuiesc ca este nevoie de niste acte doveditoare probabil din partea parintilor; dar nu stiu sigur.

| gabrielrebegea explică (pentru anonimg):

Parinti stiu, ei nu ma pot insoti, dar nu conteaza ce persoana ma insoteste. Doar sa fie cu mine in timpul zborului, si sa fie de acord sa ma insoteasca, sa stiu sigur ce nume voi pune la notariat

| anonimg a răspuns (pentru gabrielrebegea):

E bine asa; numai ca trebuie sa fie si persoana respectiva la notariat ca sa semneze actul. Notarul nu va elibera actul fara semnatura insotitorului, deoarece notarul raspunde in fata legii pentru actul pe care l-a eliberat. De aceea el nu va elibera actul fara prezenta insotitorului.

| gabrielrebegea explică (pentru anonimg):

Voi vedea ce o sa fac, dar nu exista nici o alta cale? pe internet nu este orice adevar.

| gabrielrebegea explică (pentru anonimg):

Sper sa gasesc o metoda rapida, eu cred ca voi ajunge acolo. Multumesc!

| anonimg a răspuns (pentru gabrielrebegea):

Mulțumesc pentru fundă.
Am văzut că ti s-a răspuns în partea cealaltă la întrebare, si ca însoțitor poate fi cineva din personalul firmei de transport aviatic. Ca să te asiguri, pe bilet trebuie să fie nr. de telefon al companiei si poti sa îi suni si sa îi întrebi cum stau lucrurile, si cum se procedează. Îi întrebi si daca exista costuri suplimentare.
Succes!

| gabrielrebegea explică (pentru anonimg):

Multumesc mult, o sa sun la ei.

| anonimg a răspuns (pentru gabrielrebegea):

M-as bucura sa aud vesti bune, ca vei rezolva problema.

O alta metoda ar fi mai scumpa: sa platesti tu (parintii tai) un bilet dus-intors pentru o ruda/prieten de familie/vecin care sa mearga cu tine si apoi sa se intoarca inapoi.
Iar cand te vei intoarce, sa se plateasca din nou un drum dus-intors ca sa te insoteasca si la intoarcere.
O alta ametoda este sa mai astepti pana cand vor putea sa mearga parintii cu tine.
Sau pana la urma astepti pana la majorat.

| anonimg a răspuns:

Eu nu. happy
Trebuia să dai mai multe detalii: mergi cu masina personala si ai nevoie de oameni, mergi cu un alt mijloc de transport si nu vrei să mergi singur, etc.
Oricum, eu cred ca români în fiecare zi vin si pleacă în /de la Zaragoza si alte localități spaniole.

| gabrielrebegea explică (pentru anonimg):

Eu am 17 ani nu am insotitor, de asta am intrebat, vreau pe cineva care sa ma insoteasca pana ain Zaragoza.

| ovidiu123432 a răspuns:

In acea perioada toti merg in Romania nu in Spania, dar poti gasi chiar pe autocar/avion