| DavidAbrume1 a întrebat:

Mi-ar place sa calatoresc cu avionul pe viitor, dar nu am facut-o niciodata. Imi puteti spune ce este necesar, prin ce procedee trebuie sa trec si orice detaliu care imi poate fi de folos si important de stiut?

De asemeni, daca stiti site-uri utile pe acest subiect, mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Vad ca ai primit un ghid, care e bun...
totusi, hai sa iti dau si niste sfaturi care nu sunt in el

1. HIDRATARE, in avion aerul e reciclat si umiditatea foarte scazuta, deci bea lichide in draci, si daca in bagajul de mana nu e voie cu prea multe lichide, TOTUSI, dupa ce treci de punctul de control e o zona cu magazine cu preturi reduse (fara TVA, zona INTERNATIONALA, adica fara tara) si poti sa iei cate lichide vrei, asa ca ia apa plata, macar vreo 2 litrii

2. medicamente de rau de miscare, sunt si in RO unele destul de ieftine, destul de bune, si fara efecte secundare naspa, cum ar fi cocculine, in avion, merita, la decolare, aterizare si turbulente

3. doape de urechi si ochelari de dormit... daca, zbori ore bune cu avionul astea ajuta foarte mult, mai ales daca sunt copii mici care incep sa urle

| DavidAbrume1 explică (pentru Bizon95):

Multumesc de sfaturi!

| Bizon95 a răspuns (pentru DavidAbrume1):

Cu placere