| 13DoXy13 a întrebat:

Care credeti ca e cea mai bogata tara din Europa?
astept pareri... dau Fundizzza

Răspuns Câştigător
| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Toate sunt bogate in senbsul lor. funda nu uita de alianta si mai raspunde si tu la intrebarile mele ca sa primesti multe funde.

16 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Cred ca Germania.

| mucificatorul a răspuns:

Germania...funda?

| FoarteLetargic a răspuns:

Luxemburg

| COLAduceladependenţăăăă a răspuns:

In orice caz nu Romania laughing

| CosBin a răspuns:

Germania. Nu cred ca mai e nevoie sa spun de ce.

| dogot95 a răspuns:

Luxemburg

| FuNN a răspuns:

Potrivit datelor celor mai recente ale Eurostat, Oficiul de statistica al UE, Luxemburgul este pe departe cea mai bogata tara a UE. In 2006, PIB-ul din aceasta tara a însumat peste 2, 5 ori indicele mediu al celor 27 de state membre.

Situatia indicelui PIB pe tari este urmatoarea : Luxemburg - 280, Irlanda - 144, Olanda - 131, Austria - 129, Danemarca - 127, Belgia - 123, Suedia - 121, Marea Britanie - 118, Finlanda - 117, Germania - 113, Franta - 113, Italia - 104, Spania - 102, Cipru - 94, Grecia - 89, Slovenia - 87, Cehia - 79, Malta - 77, Portugalia - 75, Estonia - 67, Ungaria - 66, Slovacia - 63, Lituania - 58, Letonia - 56, Polonia - 53, Romania - 38, Bulgaria - 37.

Sursa: Der Standard

| FuNN a răspuns:

Potrivit datelor celor mai recente ale Eurostat, Oficiul de statistica al UE, Luxemburgul este pe departe cea mai bogata tara a UE. In 2006, PIB-ul din aceasta tara a însumat peste 2, 5 ori indicele mediu al celor 27 de state membre.

Situatia indicelui PIB pe tari este urmatoarea : Luxemburg - 280, Irlanda - 144, Olanda - 131, Austria - 129, Danemarca - 127, Belgia - 123, Suedia - 121, Marea Britanie - 118, Finlanda - 117, Germania - 113, Franta - 113, Italia - 104, Spania - 102, Cipru - 94, Grecia - 89, Slovenia - 87, Cehia - 79, Malta - 77, Portugalia - 75, Estonia - 67, Ungaria - 66, Slovacia - 63, Lituania - 58, Letonia - 56, Polonia - 53, Romania - 38, Bulgaria - 37.

| PredatoR a răspuns:

Germania normal

| LoVeIsLiFe a răspuns:

Mereu Germania a fost pe primul lochappy

| PredatoR a răspuns:

M-am inselat in privinta cu Germania, Luxemburgul este cea mai bogata

Uite aici:
Potrivit datelor celor mai recente ale Eurostat, Oficiul de statistica al UE, Luxemburgul este pe departe cea mai bogata tara a UE. In 2006, PIB-ul din aceasta tara a însumat peste 2, 5 ori indicele mediu al celor 27 de state membre.

Situatia indicelui PIB pe tari este urmatoarea : Luxemburg - 280, Irlanda - 144, Olanda - 131, Austria - 129, Danemarca - 127, Belgia - 123, Suedia - 121, Marea Britanie - 118, Finlanda - 117, Germania - 113, Franta - 113, Italia - 104, Spania - 102, Cipru - 94, Grecia - 89, Slovenia - 87, Cehia - 79, Malta - 77, Portugalia - 75, Estonia - 67, Ungaria - 66, Slovacia - 63, Lituania - 58, Letonia - 56, Polonia - 53, Romania - 38, Bulgaria - 37.

Sper ca te-am ajutat. funda

| TheHunter38 a răspuns:

Romania are multe peisaje naturale frumoase este (era) plin de paduri, de munti CArpati, etc. Pacat ca o distrugem pe zi ce trece.

| Miguel_2518 a răspuns:

Luxemburg

| kiss99 a răspuns:

Potrivit datelor celor mai recente ale Eurostat, Oficiul de statistica al UE, Luxemburgul este pe departe cea mai bogata tara a UE. In 2006, PIB-ul din aceasta tara a însumat peste 2, 5 ori indicele mediu al celor 27 de state membre.

Situatia indicelui PIB pe tari este urmatoarea : Luxemburg - 280, Irlanda - 144, Olanda - 131, Austria - 129, Danemarca - 127, Belgia - 123, Suedia - 121, Marea Britanie - 118, Finlanda - 117, Germania - 113, Franta - 113, Italia - 104, Spania - 102, Cipru - 94, Grecia - 89, Slovenia - 87, Cehia - 79, Malta - 77, Portugalia - 75, Estonia - 67, Ungaria - 66, Slovacia - 63, Lituania - 58, Letonia - 56, Polonia - 53, Romania - 38, Bulgaria - 37.

| eDaaaa a răspuns:

Germania.

| unul1 a răspuns:

Oameni buni cert Luxemburg este pe primul loc si asa va ramane! are cel mai mare PIB pe cap de locuitor si salariul minim pe economie este undeva pe la 1900-2000 de euro.acuma depinde la ce te astepti la tara aceea din europa. daca este vorba de salariul minim pe economie Luxemburgul este urmata de Franta. Germania si inca ceva state nordice nu au un salariu minim pe economie dar sindicate fixeaza acolo un salariu minim ca sa isi bata joc patronii de angajati! daca vrei sa vizitezi o tara bogata prima ar fi Franta cu toate palatele ei, dupa Italia, si Marea Britanie!