| Valyasdfg a întrebat:

Cât durează o rezervare de bilet la autocar? Adică fac azi rezervare sa zicem și cam in cât timp pot pleca, poate știți care ați fost, ar fi bine să și fie plecarea după o zi sau doua.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suni si faci rezervare pentru cand vrei sa pleci. Nu inainte de a-ti spune ei orarul plecarilor.

| Valyasdfg explică (pentru darrio2007):

Nu mă interesează orarul, prima data mă interesează dacă pot pleca în ziua următoare sau după 2 zile de la rezervare, apropo... dacă fac rezervare prin telefon, cum am biletul? ...am mai fost plecat pe dincolo, cu de toate dar nu cu autocar să-mi fac rezervări :/, avion, microbuz, mașini mici, și cu feribotul laughing))

| darrio2007 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Daca suni vei fi inregistrat intr-o baza de date sau pe o lista. Cand ajungi la autocar, la ora si ziua stabilite, iti spui numele pe care l-ai dat prin telefon.

| Iote a răspuns:

Rezervarea se face cu destinatia, data si ora fixa. Tu trebuie sa stii cand vrei sa pleci. Ei iti spun daca au locuri la acea cursa. Daca nu au, iti spun cand au locuri si tu decizi daca pleci atunci sau renunti.

| One25 a răspuns:

Poti face rezervarea cu o ora inainte daca mai sunt locuri.

| niko23 a răspuns:

Pai depinde si de destinatie si de orarul care al au autocarele ca rezervarea o faci repede

| Valyasdfg explică (pentru niko23):

Păi in Spania Cu Tabita tour, și zilnic au program înafara de duminică, aia n-am știut imediat peste 1, 2 zile pot sa și plec, că poate mai sunt firme ce te programează peste o săptămână, doua, o lună poate...

| Raida a răspuns:

Da se poate!