| monika_9877 a întrebat:

Ce oras va place si de unde? ( in care ati fost)

28 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Din tara Sighisoara, de afara Barcelona si Anssi

mlm
| mlm a răspuns:

In tara:Cluj, iar in afaratonguearis.

| daii a răspuns:

Din tara: Brasov, Cluj, Targu-Mures, Piatra-neamt, Constanta, Sibiu, Timisoara
De afara:Amsterdam, Paris, N. Y., Istanbul.

auran
| auran a răspuns:

In tara sau afara?
Timisoara, Cluj, Brasov si Iasi

| Brigitta a răspuns:

De la noi... Cluj-Napoca, Sibiu, Timisoara.
Din afara pe primul loc Londra:X apoi Istanbul, Budapesta, Oxford, Woodstockbig grin

| Ana-Maria94 a răspuns:

Pai de la noi Brasovul pentru ca aici locuiesc, iar din afara Viena, Londra, Atena, Berlin, Paris.

| Silvia a răspuns:

Hmm...in afara de orasul in care locuiesc, mi-a mai placut mult si Bucurestiul, insa ce nu mi-a placut a fost ca este ft aglomerat si cu greu poti gasi un loc de parcare...big grin

| Viuvi a răspuns:

Am vizitat pana acum : Bacau, Sibiu, Tg mures, piatra neamt, arges, bucuresti, ploiesti si constanta.
Dintre toate cel mai mult mi-a placut Sibiu si Bacau...

| Dan a răspuns:

In tara, orase frumoase sunt:Sibiu, Cluj, Oradea, Tg Mures, iar afara Zurich (Elvetia)unde am fost de mai multe ori.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ploiesti love strucklove strucklove strucklove struck

| Encore a răspuns:

Archashon e cel mai frumos loc care l-am vazut in viata mea http://sandt-associates.com/France%202005/Bordeaux/002-Archachon%20Bay.jpg

| Letytzy@ a răspuns:

In Romania imi place foarte mult orasul Brasov

| zu a răspuns:

Din afara mi-au placut Paris si Budapesta iar de la noi Brasov, Sibiu.

| Klara a răspuns:

Atena (Grecia), Thesaloniki (Grecia), Haifa (Israel), Ierusalim (Israel), Cairo (Egipt), Bruxelles (Belgia), Munchen (Germania), Budapesta (Ungaria)
smug

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Sibiu love struck m-am indragostit de orasul ala :X si Sighshoara :X am atatea amintiri frumoase acolo day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fost plecata in afara tarii, dar am vazut imagini cu aceste orase care mi s-au parut extraordinar de frumoase.
-Delft; Olanda
-Inverness; Scotia
-Bruges; Belgia
-Londra; Anglia
-Amsterdam; Olanda
-Copenhaga; Danemarca
-Edinburgh; Scotia
-Glasgow; Scotia
-Antwerpen; Belgia
-Paris; Franta
-Los Angeles; California
-New York; S. U. A
-Paris; Franta
-Moscova; Rusia
-Antlanta; Georgia
-Antalia; Turcia
-Ankara; Turcia
-Istanbul; Turcia
Nu este aceasta ordinea, dar toate imi plac, indiferent ca nu am vizitat nici unul dintre ele.
Din Romania, imi place Sighisoara, Bucuresti, Timisoara, Alba-Iulia, Suceava, Sibiu, Brasov, Tulcea, Targoviste, constanta dintre care am vizitat Suceava, Brasov, Constanta, Tulcea, Bucuresti si Targoviste.

Imi cer scuze ca nu am zis numai orasele pe care le-am vizitat. Iar daca nu vrei, nu lua in considerare raspunsul meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lisabona, Paris, Barcelona, Roma, Salamanca si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din tara: Sighisoara, Sibiu si Timisoara, iar din afara: Istanbul, Miami, Vancouver, Izmir happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soenderborg in Danemarca, si Wilhelmshaven in Germania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde prin tara am fost aproape in toate orasele, cele mai misto sunt bv cj tm...si in afara in grecia atena, salonik, paralia katerini... germania-beriln

| ing. a răspuns:

Ploiesti din Romania judetul Prahovahee hee

| frida0purple a răspuns:

Sibiu, Brasov, Constanta, Sighisoara... love struck
Ploiesti (aici stau :d)

| AllenTJ a răspuns:

Din afara, L. A, de la noi Brasov, Constanta.

| eu_3271 a răspuns:

De departe Paris e cel mai frumos pe care l-am vazut.
Altele care mi-au placut Geneva, Viena, Lucerna...

| yoyo_4559 a răspuns:

Ploiesti rullz maa :X

| blackcat_3605 a răspuns:

Nu am calatorit foarte mult dar in Romania imi plac orasele ce pastreaza cate ceva din epoca medievala... Targoviste happy, Sighisoara, Sibiu. Din afara: Egiptul (pentru piramide si tot ce tine de egiptul antic)
Parisul(pentru muzeul Louvre)
Roma(pentru Colloseum)
Scotia

| maria_2128 a răspuns:

Din tara: Sighisoara, Sibiu si Timisoara, iar din afara: Miami si Istanbul.