| Derkes a întrebat:

Ce parere aveti despre viata in Olanda?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca daca faci o gaura cu masina de gaurit in sol nimeresti in ocean laughing o insula pe apa cu pamant turnat. Bani cam putini pentru imigranti in comparatie cu ce castiga aia. Femeile sant cam urate acolo

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Stii ca imigrantii au chiar scutiri de taxe de vreo 20% in Olanda fata de cetateni?

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Interesant

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chirii exorbitante
Transport în comun excelent
Mancare scumpa la restaurante și nimic deosebit, multe prăjeli și sandwich uri.
Extrem de scumpa benzina, parcările, sa întreții o mașină în general.
Vreme umeda și destul de rece.
Oameni destul de reci dar corecți.
O tara foarte sigura
Toată lumea vb engleză.

| gogu220 a răspuns:

Depinde cum te adaptezi.
Iarna nu e aşa frig iar vara nu e prea cald.
Depinde în ce oraş te duci, dar în majoritatea e multă umezeală.
În marile oraşe sunt foarte multe case vechi cu o arhitectură ciudată, pentru că pe vremuri la ei era foarte scump metrul liniar la stradă, de aceea casele sunt înguste dar merg destul de mult în spate.
Nu vreau să te descurajez, dar oamenii sunt destul de reci, chiar dacă foarte mulţi vorbesc engleza, chiar dacă îţi răspund când îi întrebi ceva, nu te aştepta să-ţi faci uşor prieteni. E adevărat că nu au mentalităţi, nu te judecă, nu te arată cu degetul, nu bârfesc.
În schimb sunt foarte corecţi, respectă regulile iar cei care nu o fac sunt foarte repede taxaţi.
Nu ştiu din ce regiune eşti, dar îţi va fi dor de gustul mâncărurilor noastre. Eu când m-am întors am băut un litru de borş pe nerăsuflate. Nu zic că nu e bună mâncarea lor, dar e altfel, mai dulce.
Iar acum sper să nu ai vicii (fumat, alcool) astea sunt destul de scumpe, cum sunt şi chiriile. Restul sunt acceptabile.
Când ajungi să ne spui şi nouă impresiile. Să vizitezi muzeul sexului, dar ai grije pe ce băncuţe te eşezi acolo. E una care îţi va da fiori, şi mai ai grije când te uiţi pe geamuri întunecate.

| suntserios a răspuns (pentru gogu220):

Oribila mâncarea lor. Numa la borș ma gândeam și eu cât am stat acolo