| Plimbarescu a întrebat:

Ce planuri de vacanţă aveţi vara asta? Ce locuri aţi vrea să vizitaţi?

69 răspunsuri:
| AlinaG a răspuns:

Asia Centrala : Ucraina-Kazakhstan-Kirghizistan-Uzbekistan

| Leocerba a răspuns:

Plimbarescule, ai idee unde se afla in Romania o padure de mesteceni? doar mesteceni?
Dar campuri de lavanda ( nu am pretentia sa fie fix ca alea din Franta)?
Cunosti, in Romania, parcuri dendrologice cu esente rare? sau care sa arate natural, sa nu fie devastate de "civilizatie"?
Hai, te rog, spune-mi ce stii. Mi-ai face vacanta de vara mai frumoasa.

| Plimbarescu explică (pentru Leocerba):

Salut! Defileul Jiului este declarat parc natural protejat din 2005 si tot aici gasesti o pădure de mesteceni. E foarte frumos si nu prea e devastat de civilizaţie. happy

Cât despre câmpuri de lavandă nu prea ştiu să existe în România. Poate ştie altcineva de pe aici?

| Leocerba a răspuns (pentru Plimbarescu):

Da` pentru padurea mea de mesteceni din defileul Jiului, unde-mi recomanzi sa ma cazez cateva zile?
Multumesc.

| Plimbarescu explică (pentru Leocerba):

Păi cred că în Petroşani sau Voineasa e cel mai bine.

| IMC90 a răspuns:

SUA vreau sa vizitez, dar nu-mi ajunge o vacanta si nici viza nu e usor de obtinut...
Ma multumesc cu Austria --> Wiena

| Alexandra_7889 a răspuns (pentru IMC90):

Viza este usor de obtinut adica pentru mine a fost am viza pe 10 ani si am luat-o la 13 ani big grin pup :X

| shtephie a răspuns:

Voi merge pe Insula Corfu, Grecia happy!

| positivity a răspuns:

Păi ca planuri de vacanţă, vreau să devin un skater destul de bun, pentru a demonstra lumii că chiar şi o fată se poate da pe un skateboard. Poate în această vacanţă voi reuşi să demonstrez că fantomele există, şi că nu sunt doar nişte poveşti.
Mi-ar plăcea dacă aş reuşi să merg în Japonia, dar cred că acesta este doar un vis de-al meu. Altceva, mi-ar plăcea dacă aş merge în Paris, sau chiar Viena. Ar fi superb.

| ThePoet a răspuns:

Eu planuiesc sa dau o tura cu trenul pana in Germania la Munchen si apoi sa ma duc la Southside Festival in Neuhausen Ob Eck.

| คlєxヅ a răspuns:

Poate ai vrut sa spui primavara aceasta. Dar eu ma duc la Zoo. Si as vrea sa merg la un restaurant si sa cumpar o pizza. :p~

suntserios
| suntserios a răspuns:

Viena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa merg in Spania la niste rude, si sa mergem la marea mediterana.Inca nu e nimic sigur. oricum am de gand sa ma distrez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In New Yourk

| alexalexandrusincerul a răspuns:

La Marea neagra, banuiesc, prin luna august.

| Downfall a răspuns:

Degeaba vreau, dacă nu pot...cel puţin nu încă. Mai încolo, dacă îmi voi permite, aş vrea să fac un mic tur al lumii. Să vizitez principalele atracţii turistice din ţări care mă atrag mai mult.

| c0rn3l1uss a răspuns:

La Marea Neagra impreuna cu prietenii.

| GabiiHaș a răspuns:

In toate locurile posibile si imposibile.

| PikaRawrr a răspuns:

Momentan niciun plan. O iesire de un weekend la Balchik in Bulgaria saptamana viitoare e ok momentan laughing ^^

| Plimbarescu explică (pentru PikaRawrr):

La Balcik e foarte frumos, o sa iti placa sigur! Neaparat sa vizitezi castelul Reginei Maria, e ca in povesti

| PikaRawrr a răspuns (pentru Plimbarescu):

In prima zi asta fac ^^. Multumesc.

| Șttefania a răspuns:

Eu vreau sa merg la mare, la noi in Romania. Nu am fost pana acum, si am 13 ani. Sper sa merg. As mai vrea sa merg in Thailanda, unde a filmat Delia videoclipul la Omadeo.

| Elenaaa23 a răspuns:

Vreau sa merg in Italia la Roma, Venetia, Milano, Napoli si alte orase pentru un tur al tarii. Sa vizitez toate orasele mari si sa ma plimb mult si shopping bineinteleshee hee
xoxo

| Gorath a răspuns:

O să merg la Rock the city,Artmania, într-o tabără în Scoţia,mai bantui pe acasă,poate merg şi la OGF,pe la bunica,mătuşa bla bla,drumeţii pe munte, la mare în Franţa, poate în Vamă şi în rest ocupaţiile mele zilnice:chitară, pictură, videoblogging, skate.

| AntoniaOrman a răspuns:

In Italia, la mare si la pitesti!

| UnicornsAreLove a răspuns:

Cantonament tot in Romanialove struck

| CamiiBăă a răspuns:

In Vestul tarii

| DdoarEuuu a răspuns:

Pai ma duc cu ai mei (Familia) intr-o vacanta in Italia.

| superpissy40 a răspuns:

As vrea ca vara asta sa merg in Papua Noua Guinee.

| VictorL a răspuns:

Eu vara asta ma duc la Grecia vizitez Grecia ma duc la mare dar cel mai cel mai mult imi doresc sa vad muntele ATHOS!

| Fatayou a răspuns:

Italia

| Patrisia14 a răspuns:

In statele unite kiss sau ....In Norvegia big grin

| anonim333 a răspuns:

Eu nu stiu inca, o sa vizitez intreaga tara cred...

| Ladybuug a răspuns:

Pai dupa ce termin si eu cu examenele vreau sa plec pentru 1 luna in Spania, la Madrid, pentru shopping, mare si distractie.

| R0co3 a răspuns:

Eu merg la cel mai mare AquaPark din lume...

| Plimbarescu explică (pentru R0co3):

Şi unde e cel mai mare Aqua Park din lume? happy

| R0co3 a răspuns (pentru Plimbarescu):

Turcia... Asa am aflat dar daca nu este el, cu siguranta e cel mai interesant

| chocokitty a răspuns (pentru R0co3):

Am mers si eu in Turcia o vacanta una dupa alta! Adica...acu 2 ani si anul trecut! primul an am mers la AquaFantasy (e super interesant) si in al doilea an am mers la celalalt park...Aqua[nu mai stiu cum se numea laughing] si a fost minunat, dar pentru mine a fost si mai interesant cand am inotat cu DELFINII! a fost cea mai frumoasa experienta!

| Plimbarescu explică (pentru chocokitty):

Ah, cred că sunt tare frumoşi delfinii! eşti o norocoasă! happy