| SlenderMann a întrebat:

Ce va place la Romania? Dar ce nu va place?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| madyddd a răspuns:

Furatul,cocalarii,lipsa de respect, salarile mici, faptul ca e in urma cu 100 de ani fata de Occident.

| Mariinaa a răspuns:

Dincolo de aparente, Romania este un loc frumos, de poveste daca stii unde sa-l cauti, insa tot ce se intampla ii face rau, nu bine. Romania are potential turistic, unul chiar foarte mare, insa ministeru' nu stie cum sa puna totul in valoare, sa pretuiasca tot ce este frumos, si sa nu mai fure atat. Nu-mi plac deciziile luate de cei la putere, nu-mi place faptul' ca dupa caderea comunismului oamenii nu erau informati in ceea ce priveste monarhia si s-au luat dupa vorbele proaste ale altor persoane, care cica voiau binele tarii, insa daca voiau asa, mai bine documenta populatia, apoi acestia sa voteze, nu sa sara toti ca vor republica stiind multe neadevaruri in ceea ce priveste monarhia constitutionala, ca pana la urma si daca eram monarhie, tot aveam un prim-ministru, dar tot cred ca ne-ar fi fost mai bine sub forma de monarhie, poate era mai mult devotament si respect pentru tara si pentru populatie. Precizez ca ceea ce am insirat aici, este pur subiectiva. Fiecare cu parerile lor, vorba vine :"E o tara libera "!

| Emilia22 a răspuns:

Romania e o tara frumosa pacat ca nu se investeste in ea...

| Domiinic a răspuns:

Nimic.Totul.

| florina11 a răspuns:

Imi place ca avem plaji si munti nu imi place pentru ca este criza