| stefanpetre2005 a întrebat:

Cum să îmi conving părinții să mergem în vacanță în străinătate? Am 11 ani şi nu am ieşit niciodată din România. E visul meu... Problema e că am un frate de 2 ani (cam neastâmpărat) şi de aceea nu mergem cu avionul sau prea mult timp cu maşina. Vă rog, răspunsuri serioase! Dacă preferaţi să faceţi glume, mai bine nu mai scrieţi!

Răspuns Câştigător
| D3I3 a răspuns:

Ar trebui să-ți înțelegi părinții. Am un verișor de 3 ani și crede-mă, am avut grijă de câteva ori de el și după toate astea tot ce mai voiam era un somn bun. Dar iamginează-ți să ai grijă zilnic! Îți piere cheful de vacanțe sau alte chestii.
Cel mai bine este să mai rabzi puțin, încă câțiva ani până fratele tău va înțelege să fie cuminte ^.^

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai timp sa mergi in strainatate cat vrei tu... sa stii ca nu e chiar asa usor cu un copil de 2 ani in avion, ca sa nu mai zic de un drum cu masina mai lung de 2-3 ore

| Anonim34231 a răspuns:

Ai 11 ani, ai tot viitorul in fata.
Vei rezolva tot cu rabdare.