| Parakeets a întrebat:

Dacă am pierdut voucherul mai pot dispune de el sau să mă cazez undeva pe baza lui, dar fără să-l am fizic?

Și dacă nu, mai pot primi alt voucher?
I s-a mai întâmplat cuiva treaba asta? Cum ați procedat?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Anunți angajatorul și îți face altul, e logic

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Email,dar unde ești?

| Parakeets explică (pentru RAY):

Ăăă?!
Cum unde să fiu?!
Acasă la mine, în sudul României, mai exact în Muntenia, Bărăgan. laughing)
Unde totul e la fel și nimic nu se prea întâmplă. Nici extratereștrii, nici demonii nu sunt interesați de mirificul meu Călărași. Ba ce să vezi, nici măcar pământenii (precum hoții, criminalii, nebunii) ba în ultimii ani nici oameni ai străzii nu prea am mai văzut. Acum nu și că m-aș bucura să-i văd. happy
Dar intenționez să-mi iau tălpășița vara asta. Dar pentru că am spus atât că nu-mi doresc voucher-ul, de aceea l-am pierdut. laughing) Dar l-am regăsit până la urmă. happy
Acum mai aștept salariu doar, ca să evadez de aici. laughing)

| RAY a răspuns (pentru Parakeets):

Am crezut că ești în vacanță și ai primit un voucher

| sadrian46 a răspuns (pentru Parakeets):

Călărași! Extra ordinar. Fantastic. Din cauza ta mă uit chiar acum pe Wikipedia și pe Google Earth și Google Phote și Google Street Wiew la Călărași! Ce mi-ai făcut tu, Tricia, ce mi-ai făcut!
Și m-am uitat! Reședință de județ. O plajă la Dunăre. Zoo Park.
2-3 Muzee. 12 restaurante. 22 de locații de shopping. 12 bIserici și locașe de cult. Dar nu mai bine spui direct și pe șleau ce-ți lipsește, de ți se pare orașul gol ca Deșertul Kalahari? Sunt singură și ambetată. Bibicule, vino!

Răspuns utilizator avertizat
| Parakeets explică (pentru sadrian46):

Ok! Acum chiar mă simt că mi-ați accesat cel mai deep abis al suflețelului meu.
Dar înainte, să vă întreb și eu, pe hartă și pe domnul Google, orășelul meu chiar pare așa de fainoșag? laughing) Mi-e greu să cred că nea Gogu chiar a reușit să-l înfrumusețeze pe acest mirobolant orășel. happy
Avem domnule Sadrian, întradevăr, ce spuneți dv că ați văzut pe Google, dar eu aici nu-mi găsesc locul, ce pot spune. Simt că în altă parte cu mai multe chestii în jur m-aș putea dezvolta mai mult, poate chiar cu altă mentalitate, dar mi-ați cam atins coarda sensibilă azi, adevărul e că, poate oriunde m-aș duce, tot nu aș fi în stare. Poate că de fapt ăsta e adevărul, cine știe.
Și dacă la ultima parte vă referiți la ce cred eu că vă referiți, e posibil ca până și asta să fie un adevăr. Pe aici simt că nu mă pot împrieteni cu nimeni, dar mai ales și căsători. laughing)
Iar ca om solitar, iar nu oferă view-uri prea mari sau locuri pe unde mă pot distra alone dar și să fiu aproape de natură și poate mai departe de civilizație, deci uneori până și deșertul sună mai bine. laughing)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu îl ai fizic, pur și simplu nu îl ai. El este o hârtie de valoare, ca și banii. Poți cumpăra ceva cu o bancnotă pe care ai pierdut-o? Nu. Așa că pe baza unui voucher pierdut nu te poți caza nicăieri.

| Parakeets explică (pentru sadrian46):

Offf, mulțumesc domnule Sadrian. happy Aveți dreptate. O să încerc să-l mai caut.

| sadrian46 a răspuns (pentru Parakeets):

Ai spus că vrei să fii ucenic vrăjitor. Voucherul nu are picioare. Acolo unde l-ai pus, acolo șade. Așa să îl cauți.

| Parakeets explică (pentru sadrian46):

Gata! L-am regăsit. happy

Dar acum am impresia că mi-am pierdut diploma de Bac, aia pe baza căreia mă și angajez an de an ca învățătoare și chiar pe cea de cofetar. sad Dacă le-am pierdut good-bye angajare. Nu cred că există om mai împrăștiat ca mine. laughing)