| oana1 a întrebat:

Dati niște idei concediu in Romania unde as putea merge

Răspuns Câştigător
| StefanGGXX a răspuns:

Variantele mele sunt:

-la mare (Constanta,Eforie Nord,Eforie Sud,Costinesti)
-Delta Dunarii
-Pe varful Transalpina sau pe Transfagaras
-La Oradea, la Baile Felix
-orase (Sighisoara, Sibiu, Herculane,)
-puncte interesate de vizitat in (Iasi, si in Moldova din Romania)
Sper ca te-am ajutat!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai variantele clasice
-la mare
-pe valea prahovei Sinaia, busteni, Brasov
-Sibiu si imprejurimile
-sighisoara
-Nord Moldovei cu manastirile si cheile Bicazului, Lacul Rosu, Vatra Dornei
-Maramuresul
-Apusenii - o groaza de pesteri
-Baile Felix, straduri cu apa termala
-Trasee montane auto - Transfagarasean, Transalpina, Transrarau, Transbucegi
-orase Alba Iulia, Cluj
-cetatile fortificate tansilvanene - Viscri, Prejmer, Rupea, Biertan
-Delta Dunarii
-zona clisurii Dunarii, cazanele, Orsova, Herculane

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Exista si un Transbucegi. Este drumul care duce de la Sinaia pana la Babele. Ca nu traverseaza muntele de la un capat la altul e alta discutie. Gasesti informatii destul de pe net. Nu te lua dupa unii de pe aici care au probleme persoanele cu mine pentru ca ii contrazic.

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Cat de penibil sa fii sa imi dai ignore si pe urma sa comentezi la raspunsurile mele.
Fii barbat, scoate ignore ul ala si discutam sau ignora ma pana la capat.

Cat despre analiza ta morfologica

TRANS- Element de compunere însemnând „dincolo", „peste", care servește la formarea unor adjective, a unor substantive și a unor verbe

Trans nu inseamna neaparat ca duce dintr un capat in altul.
Besina ta a iesit cu stropi, ce pot sa zic.

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

Aș comenta puțin dar sunt și eu pedepsit / ignorat (câți or mai fi ca noi)

| RAY a răspuns (pentru sierra1):

Si eu si ma jigneste pe la spate, dar noi i platim pensia, are o varsta din pacate ne demonstreaza ca nu are cei 7 ani de acasa

| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

Dacă după nume urmează un număr nu înseamnă automat anul nașterii. Eu nu sunt din anul 1.

Toți se manifestă conform vârseri mentale nu biologice

| sierra1 a răspuns:

Să fim mai eficienți cu toții: zi-ne unde ai fost deja

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

La munte, cu cortul

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Transbucegi este o aberatie; nu exista asa ceva! "suntserios" este tare PROST informat.winking laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"suntserios" vrea sa ne spuna ca navele transatlantice ne lasa in mijlocul baltii precum transbucegii; curat-murdat, Coane Spirache.winking laughing laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"TRANS- Element de compunere însemnând „dincolo", „peste". WOW, DA!

| FaraNumePls a răspuns:

Gura Portitei. Se ajunge destul de greu dar n-ai ce sa faci laughing

| Maya79 a răspuns:

La Orsova e minunat, iti garantez! happy