| KarinaElla78 a întrebat:

Hei.
As vrea sa merg la Sunny Beach in vacanta. Imi poate spune cineva ce preturi sunt pe plaja si la magazine? Sau cu ce avem voie pe plaja?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Adică da - să faci nudism. Chiar și topless nu e ok, dar se mai acceptă... happy
În ceea ce privește fumatul, teoretic (legal) nu e voie, dar sincer să fiu, nu am văzut pe nimeni să stea pe acolo să trimită turiștii la un loc de fumat amenajat. Și nu pentru că nu ar exista așa ceva, dar chiar nu se merge la absurd.
Cât despre bere... cine nu bea una (sau mai multe) vara?!?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe plajă ai voie cam orice, mai puțin să stai despuiat, să faci scandal sau să deranjezi alți turiști.
Iar prețurile sunt cam ca la noi. Sau chiar mai mici (cel puțin, așa mi se pare mie).

| KarinaElla78 explică (pentru mihai69):

Sa stai despuiat? Adica sa faci nudism?

| KarinaElla78 explică (pentru mihai69):

Ideea e ca suntem fumatori majoritatea si de cand cu legea anti-fumat nu stiu daca am putea fuma acolo sau sa bem o bere

| KarinaElla78 explică (pentru mihai69):

Legat de fumat...nu as vrea sa ma trezesc cu o amenda laughing adica ma gandesc ca e un spatiu public si e posibil sa vina o mama cu coplilul

| mihai69 a răspuns (pentru KarinaElla78):

Dacă nu mă-nșel, chiar mă uitasem cu ceva vreme în urmă pe legea în vigoare la ei și acolo parcă scrie ceva că nu ai voie să fumezi în locuri de genul plaje, parcuri etc. - dar repet: nu am văzut (nici nu am auzit) să fi fost cineva măcar „tras de urechi" pentru că fuma la plajă. Pe de altă parte, dacă ai un copil în preajmă, ar fi politicos să nu fumezi cât timp mișună pe lângă voi. Din fericire, piticii stau mai mult prin apă...

| mihai69 a răspuns (pentru KarinaElla78):

Adică da - să faci nudism. Chiar și topless nu e ok, dar se mai acceptă... happy
În ceea ce privește fumatul, teoretic (legal) nu e voie, dar sincer să fiu, nu am văzut pe nimeni să stea pe acolo să trimită turiștii la un loc de fumat amenajat. Și nu pentru că nu ar exista așa ceva, dar chiar nu se merge la absurd.
Cât despre bere... cine nu bea una (sau mai multe) vara?!?