| 2p3u a întrebat:

Vreau si eu sa invat o limba straina dar usoara, care daca nu ma descurc in Romania sa plec in strainatate dar sa stiu limba...
Ce limba ziceti sa invat? care sa fie mai usoara si sa castig bani frumusei!

DAU FUNDA! mersi

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Italiana si spaniola zic eu ca sunt cele mai usoare

| 2p3u explică (pentru greyhound):

Spaniola sau italiana?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cea mai uşor de învăţat, pentru un român, ete italiana.

| maria6 a răspuns:

Engleza, pt.ca poate o studiezi la scoala si aproape in orice tara vei merge, te vei intelege cu cei de acolo.

| 2p3u explică (pentru maria6):

Nu imi place deloc eng

| OanaMada a răspuns:

Engleza normal ori unde mergi ai nevoie de engleza oricine stie macar cateva in engleza si te poate ajuta. mai ales daca pleci in Anglia. engleza e usor de invarat pentru ca ai facut-o si la scoala dar si italiana e usoara eu am stat in Italia 3 luni din care in 3 sapt am invatat italiana. si daca e cineva in jurul tau si vb italiana, tot o inveti nu trebuie sa studiiezi carti si sa invezi un dictionar intreg doar trebuie sa fi inconjurat de lume care vb doar italina

| MadaxElena a răspuns:

Engleza.limba vorbita in toate tarile.(cu mici exceptii pentru ca unele tari accepta doar limba lor).