| UserName450 a întrebat:

Nu mai suport. Mereu plang ca incep vacantele. Mie imi place scoala, orice la scoala! Cum fac sa nu inceapa nicio vacanta? Mi-e imi place mult scoala, dar crying am intrat acum in vacanta, ce sa fac? crying sunt disperat dupa scoala (scuze laughing dar mie imi place la nebunie scoala laughing)

Răspuns Câştigător
| luizalalala a răspuns:

Bun, mi se pare o chestie destul de complicată. Sincer, nu înţeleg cât de mult iubeşti tu şcoala, dar ai putea să faci câteva lucrui legate de ea şi aşa mai trece şi timpul. Îţi voi da câteva idei care mi se par mie utile şi pe care eu le-aş face: aş învăţa la unele materii la care nu mă prea descurc, aş citi câte o carte, m-aş pregăti pentru următorul semestru ca să fiu mai bună, aş încerca să îmi strâng prietenii şi să le propun ideea de a-i medita dacă au nevoie sau pur şi simplu mi-aş căuta un hobby, ca să trec peste problema asta cu şcoala. Nu vei putea scote vacanţele şcolare, tot ce poţi e să îţi ocupi timpul în vacanţe cu câte ceva care îţi place şi să accepţi situaţia. Dacă îţi place mult şcoala şi îţi place să înveţi, învaţă şi să accept vacanţele. Sper că te-am ajutat măcar cu ceva. Take care. Kisses. :*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da fa-i draga lectii toata ziua daca e asa naspa acasa. Nu te pune nimeni sa te opresti din invatat daca nu mai e scoala

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu, poti sa-ti faci program ca la scoala, dar acasa, sa continui sa inveti de unul singur, ca si cum ai fii la scoala.

| Annnnnie a răspuns:

Of. dar puțină vacanță nu omoara pe nimeni. Stai linistit, imediat revine şcoala laughing))