| Hazardd a întrebat:

Pot transporta cu mine pe avion boxa portabila? Țin sa Menționez ca boxa este destul de mare și grea, mai exact cam in jur de 2kg, 30 cm lungime și 15 cm înălțime, este vorba de boxa JBL Xtreme. Am voie cu ea pe bagajul de cala, de mâna sau amândouă? Voi călători cu Wizz AIR.

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Ai voie cu ea in ce bagaj vrei tu, oricum din cate stiu se plateste taxa pe kilogram la bagaje.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tudy000):

La ce platesti taxa pe kg? la bagaju de mana sau la bagaju de cala?
La bagajul de mana nu platesti la kg, si la cel de cala, depinde cu cine zbori. Ai o limita, blueair are 20 parca, si wizz avea 23 ultima oara cand am fost. Ce este peste, da, platesti. sau scoti din el happy dar cand book-uiesti, biletu si iti iei bagaj de cala, e pret standard, si nu te intreaba cate kg ai, iti spune doar ca ai limta asta, care difera de la companie la companie.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai voie, normal.