| ProblematicUser a întrebat:

Salu TPU! Este vreo şansă să pot petrece o săptămână din vară în America la o familie gazdă? Am 15 ani şi dacă pot merge singur, ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
| DamianTPU a răspuns:

Este cam greu sa mergi singur in America, dar daca tot te duci trebuie sa stii ca responsabilitatea este pe primul loc, cum ar fi: Ar trebui sa-ti faci masa singur, dupa sa faci curatenie, sa iti speli vasele sau chiar si hainele dupa aceea trebuie sa iti gasesti un fel de mini-job ca sa te descurci cu mancare. etc. Dar. daca nu vrei acum. Poti in clasa a 12-a + sa participi la diferite concursuri extra-scolare, sau chiar sa primesti o bursa spre America. Acolo te poti angaja la un hotel si vei fi un fel de majordom (care cara bagajele oamenilor) mai poti fi si un chelner, un bucatar..Si asa te poti stabili acolo.
Funda?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred ca exista programe atat de scurte ( de o saptamana!) -- studiaza programele din link :http://j1visa.state.gov/programs

| Mirke a răspuns:

De ce vrei sa pleci, poate gasesti o familie care vor sa isi trimita copilul in Romania, si asa faceti schimb de parinti! mergi la schimb de mame la TV