| Spurtzizc a întrebat:

Astazi m-am hotarat impreuna cu familia si niste prieteni sa plecam in Grecia (Creta). Am inchiriat o casa si am cumparat biletele de avion.
Acestea sunt biletele: https://imgur.com/gallery/0wxSU

Pe ele scrie ca la dus escala e de doar 40 min si ca pleaca cu acelasi avion. Asta inseamna ca nu mai coboram din el?
Eu vreau sa imi iau si un bagaj de cala, cum se procedeaza cu el? Ajunge direct in creta?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Bagajul de cală ajunge la destinație direct - nu ai treabă cu el pe drum.
Cât despre escală - nu știu ce să spun - mie nu mi se pare că ar fi același avion. Oricum, dacă se face transbordare, vă vor aștepta.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate vad eu pe biletele alea, scrie clar 2 numere de zbor: A3 7328 si A3 963 si se pare ca este o diferenta de 40 minute in aerorpotul din Atena, ca sa prinzi probabil avionul de Creta.
Cum nu pot vedea biletul integral sau intinerariul, pot face doar presupuneri. Totusi, trebuie sa ajungeti cu 2 ore inainte la Tarom, pentru zborurile internationale si cand faceti check in-ul, va vor da biletele cu locuri si va vor explica daca este doar o escala fara coborare, sau trebuie sa iesiti in fuga sa prindeti un alt avion Arena-C reta