| didiu a întrebat:

Salut daca as vrea sa ma duc in Bulgaria cu masina mea ce acte am nevoie? Trebuie sa fie masina pe numele meu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de aceleasi acte ca si in Romania, respectiv cartea de identitate a masinii si certificat de inmatriculare.
Daca masina nu este inmatriculata pe tine atunci ai nevoie de un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta) incheiat intre proprietarul masinii si tine.

| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu are nevoie de cartea de identitate a masinii decat daca vrea sa vanda masina in BG.

Plus, la granitele din cadrul UE, nu verifica nimeni daca masina e pe numele tau sau nu