| Marjuddjeje a întrebat:

Salut, e urgent daca eu plec din Bucuresti din gara de Nord spre Resita astazi cu trenul imi zice pe google maps dupa cateva statii ca trebuie sa cobor si sa iau alt tren. Va rog spuneti cum il pot deosebi, gen sa stiu ca e acela care ma duce la Resita cand cobor si cum il pot deosebi, e urgent, multumesc.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De cand tot pui asemenea intrebare ajungeam in State si inapoi.
Ai mersul trenurilor pe net sau mergi in Gara de Nord si intereseaza-te.
Uite aici mură-n gură.
https://mersultrenurilor.infofer.ro/......tineraries

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie mare pe tren unde merge...

| Furnicuta000 a răspuns:

Chiar daca e un panou mare pe care scrie eu tot nu m-as baza pe asta asa ca trebuie sa intrebi un angajat, sa intrebi la casa de bilete daca ai timp. Daca trenul e deja in statie cand ajungi acolo, intreaba pe nenea care sta pe peron (nu mai stiu cum se numeste meseria aia)

| Marjuddjeje explică (pentru Furnicuta000):

Deci scrie pe el unde duce ca sa inteleg?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat și eu pe infofer.ro și practic dacă mergi cu CFR, trenul de legătură îl ai din Caransebeș și legătură doar cu alt tren cfr. Dacă mergi cu tren privat ( astra carpatic ), atunci legătura ai din Timișoara Nord și aici tren de legătură cu alt tren privat ( regio Călători). In orice caz anunță prin difuzoare și afișează pe panou.

| AmandinaDragan a răspuns:

Pleci cu IRN Muntenia pana in Caransebes unde iei trenul R 9163.
https://bilete.cfrcalatori.ro/ro-RO/Rute-trenuri/Bucuresti-Nord/Resita-Nord

Plecare la
21:46
București Nord
IRN 78 R 9163
10 ore 15 min
Reșița Nord

Detalii:
București Nord
Ple 12 iun. 21:46
Sos 13 iun. 05:54
435 km
cu IRN 78 MUNTENIA
Caransebeș
Ple 13 iun. 07:05
Sos 13 iun. 08:01
39 km
cu R 9163
Reșița Nord

| Marjuddjeje explică (pentru AmandinaDragan):

Pai da dar eu dupa ce iau trenul la cateva stati trebuie sa iau alt tren si nu stiu cum il pot deosebi sa stiu ca e acela care ma duce spre resita

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Intrebi la informatii in gara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Câteva stații? Băiatule, vezi ca nu mergi pana în Buftea. "Câteva" stații pentru care va trebui sa mergi cu trenul în jur de 8h pana sa cobori într-un final.