|

Salut. Eu am 16 ani. Acuma in iarna vreau sa vin Acasa. Si as vrea sa vin cu avionul dar aici apare si intrebarea ( ce documente am nevoie?, pot zbura singura fara parinti?, ce pot sa fac in cazul in care nu pot zbura fara ei? ). Funda :*

2 Raportează Evaluează
2 răspunsuri:
| a răspuns:

O procura(cred ca asa se numeste) de la notar in care sa semneze parintii tai ca te lasa sa calatoresti. poti sa zbori fara ei, insa o sa ai nevoie de insotitor de zbor(dar asta depinde de politicile companiei cu care zbori sau de tara- de exemplu, eu am aceeasi varsta cu tine si am fost plecata cu verisoara mea; in Romania nu au avut nicio treaba ca nu aveam biletele una langa cealalta, insa in franta, cand sa ne intoarcem, a fost o ditamai complicatura pentru ca nu ma lasau sa zbor fara insotitor) ai grija, din cate stiu eu trebuie sa platesti insotitorul big grin. vacanta frumoasa si zbor placut! happy

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Poti zbura singura insa ai nevoie de buletin, procura de la ambi parintii si taxa de insotitor (stewardesa e insotitorul) big grin Si trebuie sa te preia un adult cand ajungi acasa big grin Fratele meu asa a zburat si are doar 14 ani big grin

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează