| kitra97 a întrebat:

Am o intrebare și vă rog să nu râdeți sau să comentați aiurea, mulțumesc. Pentru a merge in Thailanda trebuie să ști engleza neapărat sau nu este așa importantă o limbă străină.
P.S = Vreau s[ merg singur. Mul'umesc, ofer fundă

Răspuns Câştigător
| Chubby2104 a răspuns:

Pentru a comunica cu ceilalti e esențial să cunoști măcar engleza sau poate și franceza. Ai sanse de peste 50% să te rătăcești sau cine știe, poate mai rău de atât.

| kitra97 explică (pentru Chubby2104):

Dar guys, dacă cineva mă așteptă in aeroport (cineva care trăiește acolo)?

| Chubby2104 a răspuns (pentru kitra97):

E ok dacă persoană ce te însoțește în acea țară cunoaște limba. Nu văd vreo problemă.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu, vorbesti romana.

| JackR a răspuns:

In principiu, ar trebui sa vorbesti engleza. Altfel or sa te doara mainile de la atata "conversatie".

| Bubu3579 a răspuns:

Engleza e de baza.Nu trebuie nici sa stai stresat din cauza asta.O sa te descurci. Trebuie sa cunoști lucruri de baza.

| Andromeda20202 a răspuns:

Este destul de indicat sa cunosti macar engleza pentru orice eventualitate. Daca te pierzi sau se intampla ceva cu tine doar nu o sa suni la salvare la aia si sa ii chemi la tine vorbindu-le in Romana.Deasemenea poti lua un ghid cu tine sa iti fie alaturi.

| Akc_Raluca_1983 a răspuns:

Este chiar foarte importantă si trebuie sa o stii