| Bocu_Calin_1990 a întrebat:

vreau si eu sa stiu daca la varsta de 14 ani ai voie sa treci granite spre Bulgaria fara un adult!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Atata timp cat esti minor, nu poti trece nici-o granita in mod legal, fara a fi insotit de un adult.
In cazul in care esti insotit de ambii parinti, iti trebuie doar cartea de identitate. Daca esti insotit doar de un parinte, iti trebuie o declaratie autentificata de catre un notar, ca unul din parintii este de acord sa fii insotit de celalalt parinte.In cazul in care pleci cu un strain, trebuiesc sa-si dea acordul ambii parinti.In ambele cazuri iti trebuie si cartea de identitate.

| ShadoWCrist a răspuns:

Nu,nu poti trece granita spre Bulgaria neinsotit de vreun adult. Bafta!