| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

A trecut cineva de curand vama la bulgari prin vidin? Cu ce platesc rovinieta la bulgari leva,euro, card? Stiu ca erau probleme la vama aia in trecut cu plata si te astepta politia cu amenda la cativa km de granita.

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai e ilogic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce treci granita, intri in oras si iti cumperi de acolo.

| RovinietaDotOnline a răspuns:

ROvinieta este taxa de drum din ROmania.
In Bulgaria platesti vinieta de BULGARIA - taxa de drumuri din Bulgaria; BUvinieta, BGvinieta sau BULGAROvinieta - cum vrei tu sa-i spui.

Nu o lua din vama. Cumpara-ti din prima statie de carburanti din Bulgaria - sigur gasesti statia "Petrol". O cumperi cu cardul sau cu LEVA. Nu incaseaza EURO decat neoficial.

Drumuri bune!