| John90 a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare pentru cei care au fost in America sau cel putin au prieteni care au fost si ati auzit daca te opreste politia pe strada are voie sa iti ceara Viza sa vada daca mai e valabila? SI daca in caz ca nu mai e valabila iti fac ceva te trimit la cei de la imigrari sau? Sau doar cei la imigrari au treaba cu tine daca stai peste termenul primit in state. Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te pot opri si sa-ti ceara sa te identifici, dar numai daca au ceva banuieli in legatura cu tine si activitatea ta. Dupa identificare pot verifica online daca ai viza, nu trebuie sa-ti ceara tie asta si apoi anunta imigrarea. Numai bine!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te pot opri si sa-ti ceara sa te identifici, dar numai daca au ceva banuieli in legatura cu tine si activitatea ta ori ai comis vreo infractiune ori contraventie.
Dupa identificare pot verifica online daca ai viza, nu trebuie sa-ti ceara tie asta si apoi anunta imigrarea. Numai bine!

| AxelBv a răspuns:

Te pot opri pe strada si sa anunte imigrarile.

| gfghn a răspuns:

Eu sunt de 1 an in U.S dar nu ma oprit nimeni, politia are dreptul sa te operasca daca esti suspect sau daca faci ceva illegal o sa iti controleze actele.Nu te ia nimeni la rost fara motiv. Succes!

| madalina231 a răspuns:

Te pot opri si sa-ti ceara sa te identifici, dar numai daca au ceva banuieli in legatura cu tine si activitatea ta. Dupa identificare pot verifica online daca ai viza, nu trebuie sa-ti ceara tie asta si apoi anunta imigrarea. Numai bine!

| RainOfColors a răspuns (pentru madalina231):

laughing) Deja-vu, parca am mai vazut raspunsu`asta o data laughing