| Deutza_5625 a întrebat:

So, pe 15 plec in germania si as vrea daca se poate sa-mi spuneti cu ce pot pleca in bagajul de mana, pentru ca nu mai am si bagaj de cala as vrea sa stiu daca ma voie cu deodorant, parfum, cu chestii necesare mai ales c-o sa stau acolo zece zile si cred ca voi avea nevoie de cate ceva, nu?kiss
THX FOR HELP...Si sa nu uitam ceva dau FUNDAAAAAAAAAA!

9 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ai grija sa nu pui lucruri fragile in bagajul de cala (telefoane, laptopuri, etc) fiindca lucratorii de la aeroport le bruscheaza in ultimul fel, parca sunt maimute. Cu alimente nu o sa ai voie sa treci.

| Siracuzia a răspuns:

Pai nu ai voie cu lichide, sucuri acidulate, obiecte ascutite, dar toate astea ti le poti pune in bagajul mare, care va sta la bagaje, iar geanta mica va sta langa tine, pe scaun.Iti poti pune obiecte necesare:o sticluta mica cu apa plata, un pachet de servetele umede sau uscate, telefonul, un mar sau covrig... drum bun happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alimente perisabile sa nu ai...doar in vid, si nu mai mult de un cartus de tigari si un litru de alcool(tarie) sau 2 litri de bere sau vin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu autocarul - DA
cu avionul - NU

| Азбука a răspuns:

Lasa funda, n-o da, o pui in bagaje.

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Poti avea orice.happy lichidele sa nu fie in cantitate mai mare de 100 ml

eu am avut si trusa de unghii, si parfum si deo.si nu mi-a zis nimic.

| Frumusica69 a răspuns:

Buna! Atunci cand vrei sa pleci doar cu un bagaj de mana ar fi ok sa iti pui toate cosmeticele (max 100 ml per produs) intr-o punga travel transparenta. Ai voie cu deodorant stick sau lichid, nu spray. Parfumul ar fi ok sa iti cumperi unul mic sau daca nu, sa il transferi intr-un recipient reincarcabil. Daca nu stii de unde sa iti cumperi un parfum o poti face de aici: https://kupoane.ro/store/notino/. Vei avea parte de reduceri dar si de un cod transport gratuit notino.

| theea_5574 a răspuns:

In bagajul de mana nu ai voie:
cu nimic lichid[parfum, deodorant, sampon, gel de sush.etc]
cu nimic ascutit[foarfeca de unghii, unghiera, ace, seringi.etc]
nu ai voie cu sucuri apa minerala etc

sper sa-ti fie de folos informatiile mele

| theea_5574 a răspuns:

Eu am fost plecata in vacanta la londra.si am avut parfum si trusa de unghii si mi le-a confiscatphbbbbt