| SuNaM a întrebat:

Stiu ca este o intrebare ciudata, dar i-am luat iubitei mele un urs urias de 2m..Si acum trebuie sa mergem intr-un oras apropiat si trebuie sa o facem cu trenul. Vrem sa dam ursul cadou unei nepotele mici, dar ar putea sa zica cineva ceva tinand cont ca este asa mare? Am voie cu el in tren?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Habar nu am ce reguli mai sunt in trenuri actual, nu am mers de cativa ani...
dar un urs de 2m este destul de mare
imi place ca ai cumparat un cadou pentru iubita ta, dar acest cadou va ajunge la o nepoatawinking
cumva si aici se aplica dictonul "dar din dar se face Rai"

| SuNaM explică (pentru Simpatic):

Maii, dar nu am decis eu asta )) Ea a decis. Ca nepotica a venit si a stat numai in brate la urs cat a stat pe la noi( lucru care ma sperie nitel, pentru ca pare ca nu prea are afectiune destula anyway) si cand a vazut a zis ca mai bine il dam ei ))

| Simpatic a răspuns (pentru SuNaM):

Am fost usor ironic, asa imi este felul aiciwinking
oricum este un gest frumos de altfel, acesta de a da nepoticii acest urs! din pacate cam greu cu transportul lui

| SuNaM explică (pentru Simpatic):

Stiu ca ai fost ironic de aia chestia cu dar din dar, pe modul tot la mine in familie a ajuns )) ..De aia am tinut sa iti explic

| Standt a răspuns:

Nu stim cum este in Olanda. Dar presupun ca ar avea compartiment de bagaje. Duci ursul acolo. Eventual il pui intr-un sac de plastic ca sa fie ambalat.

| LisaJulie a răspuns:

Da! Aveți voie! Pana la urma este doar un pluș mai mare! Foarte frumos cadoul happy

| AjutOameniDePlacereSiPentruStima a răspuns:

Salutare! Atat timp cumperi bilet si il pui pe scaun, nimeni nu zice nimic.

| SuNaM explică (pentru AjutOameniDePlacereSiPentruStima):

II iau bilet la urs? )) Sunt in Olanda, aici biletele se iau cu nume si date de pe buletin, ce naiba ii pun la urs? )) Sincer m-am gandit la asta, dar daca il tin in brate, oare au ce comenta?